Zničené vlasy

Co může za zničené, slabé a lámavé vlasy?

Vlasy by měl být naší chloubou, bohužel ne každá žena se svými vlasy může chlubit. Mnohé ženy mají vlasy oslabené, někdy doslova zničené, lámou se jim, jsou nevyživené. Otázkou však je, proč? A dá se s tím něco dělat či jediné řešení je jejich ostříhání? Kvalita vlasů může být dána našimi geny. Ale samozřejmě většinou jsou vlasy zničené, lámavé a oslabené díky něčemu jinému, a sice díky špatné péči o vlasy. Než tedy budete číst dál, zodpovězte si otázku, jak o své vlasy pečujete vy?

Vlasům škodí špatné mytí

Mnohé ženy nemají čas na umývání vlasů. Místo toho, aby raději používaly takzvané suché šampony, umyjí si vlasy v rychlosti a nedostatečně. Pokud ve vlasech zůstane šampon, který dostatečně nesmyjete, nedivte se, že vaše vlasy vypadávají nebo že máte problém s lupy. Umývání vlasů by se nemělo odbýt, protože šampon může pokožku hlavy vysušit a vás pak bude dlouhou dobu trápit jak vypadávání vlasů, tak i lupy, s nimiž se těžko bojuje.

Fény nejsou nejlepšími přáteli

Pokud vám nevadí usínat s mokrou hlavou nebo pokud vám nevadí, že budete pár hodin mít doma mokré vlasy, nepoužívejte fény. Horký vzduch není pro vlasy nejlepší. Fén vlasy oslabuje, stejně jako jiné podobné elektrické pomůcky na vlasy.

Nejhorší z nich je kulma, která vlasy pálí. Jestliže toužíte mít vlasy krásně kudrnaté, nešetřete na kulmě a kupte si kulmu vážně kvalitní. Jenom tak předejdete zbytečnému ničení vlasů. Levné kulmy mohou vlasy spálit.

Pozor si dejte i na žehličky. Opět platí, že se do ní vyplatí investovat. Nejlépe uděláte, když si koupíte žehličku kvalitní, která bude napuštěna keratinem, který podporuje a regeneruje vlasy. Takové žehličky nestojí mnoho, dají se koupit i do tisícikoruny.

Nezdravě jíte

Bohužel i na vlasech se může projevit nezdravé stravování. Pokud nekonzumujete dostatečné množství vitaminů a tělu prospěšných látek, vlasy mohou začít intenzivně vypadávat a samozřejmě mohou přestat či špatně růst.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.