moderni interier

Moderní interiér má své zákonitosti

moderni interier

To, jak bydlíme, má vliv na naši náladu i celý život. Je to známka našeho vkusu i vizitka každé hostitelky. V interiéru se odráží náš vkus i smysl pro detail. Moderní nádech dají interiéru i vhodné doplňky.

Stále platí, že krása spočívá v detailu a v jednoduchosti je ukrytý půvab. Celkový dojem má působit čistě, jemně a nerušivě bez přílišných zbytečností. Bílá působí stále čistě nikoliv sterilně. Jde o vrchol elegance a základ moderního designu. Je nadčasová a není nudná. Skvěle se k ní kombinuje vše ostatní a působí výborně v kombinaci se všemi barvami a jakýmikoliv odstíny malby. Vypadá na ní dobře tapeta i samolepka nebo jakýkoliv vzor.

Bílá barva je stále velmi moderní, ale měla by být vždy nějakým způsobem lomená s jinými odstíny. Bílá má několik odstínů a krásný je například odstín mandlové, tón smetanové, přírodní vlny, slonoviny nebo vaječných skořápek. Naprosto perfektně a velmi příjemně působí také s odstíny v kombinaci pastelových barev. Na stěnách, kde jsou umístěna velká okna, se od ní hodně odráží světlo, což může být pro oči někdy nepříjemné. Bílé zdi snadno oživí barevné tapety nebo další doplňky.

Důmyslné osvětlení

Osvětlení není jen doplněk, ale moderní design se soustředí na hru světel, dbá na správné rozmístění a správnou volbou lustrů, stojacích i závěsných lamp. Stylové osvětlení se hodně inspiruje přírodou. Mnoho světel pak připomíná svým tvarem kapky vody, listy, květiny a další prvky.
Další možností je industriální styl, výrazně technický, strohý a jednoduchý. Velmi často je používán prvek kovu, tedy nerez, ocel, ale také sklo a beton nebo jeho imitace.
Velkou místnost oživí opravdu velký zajímavý lustr. Designové světlo musí mít kolem sebe vždy hodně volného prostoru. Mělo by být umístěno samostatně, ne v těsné blízkosti závěsů či žaluzií, nebo i televize a dalších zařizovacích předmětů. V malém prostoru volíme menší svítidla ve stejném stylu, aby zůstal prostor ucelený.

Zachováváme pravidlo tří a volíme v místnosti tři různé zdroje umístěných světel. Důmyslné osvětlení si zaslouží pracovna, šatní skříně, křeslo na čtení, koupelna i kuchyňská linka. Velmi dobře vypadá nasvícená zajímavá dekorace.

Poslední dobou se hodně používá LED diodových pásků, které velmi dobře využijeme na kuchyňské lince, šatní skříni a lze jej použít i jako druhotné osvětlení. Zrcadla vždy zasvěcujeme shora, neboť při pohledu do zrcadla nebude vrhán stín do obličeje.

Volte jeden větší doplněk jako dominantu

Nedělejte z bytu vetešnictví. Zvolte jeden výrazný doplněk jako dominantu prostoru a nezahlcujte jej zbytečnostmi. Příliš drobných doplňků působí neuklizeně a chaoticky. Zvolte větší květiny, investujte do umění, zapůsobte zajímavým originálem, plastikou, obrazem i grafikou.
Kombinujte polštáře se závěsy, přehozy a kusovým kobercems vyšším chlupem z kvalitního materiálu pro zútulnění prostoru. Použijte kombinace malých a velkých polštářů různých materiálů, hodně letí třeba úplet. Závěsy mohou být z těžších materiálů. Menší pokoj doplňte pouze vzdušnou záclonou a šifonem. Nebojte se také vzorů, pokud je jinak prostor pojat jednoduše a decentně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..