Ochranné oděvy

Jak moc jsou důležité pracovní oděvy?

Pracovní oděvy jsou nedílnou součástí při vykonávání jakékoliv pracovní činnosti.  Najdou své využití v různých profesích a to například pro kuchaře, svářeče, lesníky, zdravotníky, záchranáře, automechaniky, malíře, obkladače, elektrikáře . To největší zastoupení a také využití mají stále jednoznačně montérky, které jsou pro různé činnosti upraveny zvlášť a jsou také vybaveny speciálními ochrannými prvky, například kyselinovzdorností, antistatickou úpravou nebo trvalou nehořlavou úpravou.

Pracovní oděvy s reflexními prvky nebo s termoizolačními vlastnostmi

Velmi užitečné jsou zejména reflexní oděvy, které se vám mohou hodit při práci za snížené viditelnosti, na nebezpečných místech, třeba blízko silnice i kolejí. Velmi dobře funguje i naše novinka, kdy je například na bundách zvolena kombinace dvou výstražných barev proto, aby byla lépe viditelná pro každé lidské oko. Dovede vás uchránit v nebezpečných situacích a velmi dobře vás zviditelní. Pro práci venku se vám určitě vyplatí použít kvalitní nepromokavé pracovní oděvy, které poskytují ochranu proti dešti a pak i následnému promoknutí. S našimi nepromokavými pracovními oděvy dokážete odolat nachlazení, rýmě i chřipce.

Protože je práce často fyzicky namáhavá, dochází při ní k pocení, které je velmi nepříjemné. Pokud si vezmete běžné bavlnění tričko, to nasaje pot a pak jej drží a velmi studí na těle. V těchto případech je velmi vhodné používat k nošení při práci funkční prádlo nebo termoprádlo. To je speciálně upraveno, aby nezadržovalo pot, ale aby jej naopak co nejrychleji odvedlo od vašeho těla ven. Určitě to oceníte v létě, kdy pak nenachladnete v průvanu nebo pokud se ochladí. V zimních měsících termoprádlo dokáže účinně zadržovat teplo a zabránit, aby nedošlo k prochlazení.

Pracovní oděvy pro vaši ochranu

Ochranné oděvy ochrání pracovníka jen proti základním rizikům, tedy proti ušpinění či mírným klimatickým podmínkám. Důležité je najít přesně ty pracovní oděvy, které splňují přesně ty nároky, které hledáte.  Výrobci nabízejí oděvy různě podle velikosti, požadovaného materiálu, střihu, barvy, vlastností a ochranných funkcí. Někdy ale stačí hledat na internetu oděvy, které jsou vhodné přímo pro konkrétní profesí, kde najdete oděvy vhodné třeba pro kuchaře, svářeče i dřevorubce. Vyhledávat tedy lze i podle vykonávané pracovní činnosti. Pokud hledáte oděvy se specifickými ochrannými vlastnostmi, kam patří reflexní oděvy, zimní oděvy, protichemické či nepromokavé obleky, tak sledujte vlastnosti a pročtěte si detail každého produktu, který chcete koupit nebo se zeptejte přímo prodejce.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..