home office

Homeoffice v praxi

V poslední době se nám rozšiřuje podoba Homeoffice do mnohem větších rozměrů. Využívají jej hojně matky či volnomyšlenkářsky založení muži, kteří nesnáší pevně stanovenou pracovní dobu a mají raději volnost. Forma flexibilního zaměstnávání, kdy zaměstnavatel umožňuje svému zaměstnanci pracovat z domova je založena na vzájemné důvěře a respektu.

Do ložnice práce nepatří

Pokud jste propadli i vy kouzlu flexibilní pracovní doby a práce z domova, pracovní kout vyžeňte ze své ložnice. K vybudování pracovního koutu právě v ložnici svádí její klid, který tato místnost dokáže poskytnout.
Pokud se zde ale budete věnovat často pracovním činnostem a neustále vynakládat spoustu své energie na řešení svých pracovních úkolů, má to svá skrytá úskalí. Velmi rychle si zvyknete, že tento prostor neslouží k relaxaci a odpočinku. I lékaři se shodují, že zejména muže práce v ložnici odvádí od intimního života. Zvyk také často přerůstá do problémů s usínáním a neschopnosti se uvolnit během spánku, který se tak stává méně kvalitním.

V ložnici je také omezená možnost využít pracovní prostor ve večerních hodinách, kdy rušíte partnera. Ten může být velmi nepříjemně při vaší noční prací rušený od spánku. Máte-li na výběr, pracovní kout přesuňte do jiné části bytu.Nejčastěji se využívá prostor obývacího pokoje.

Praktické řešení pracovny

Pokud máte byt s vysokými stropy, pracovní kout lze umístit pod vyvýšenou postel, kterou umístíte na patře. Takto získáte prostor a oba naprosto funkčně odlišné prostory od sebe opticky i podvědomě oddělíte.Pod vyvýšeným dvojlůžkem vznikne prostor o velikosti 2 x 2 metry a to je pro pracovní kout i s jeho potřebným vybavením dostačující. Získáte tak úsporu místa a eliminujete nepříjemně rušivé faktory jako je šramot a světlo. Pro podnikání dobré.

Někomu ale toto řešení nemusí vyhovovat. Teplo stoupá nahoru a jak je známo, na spaní má být místnost chladná. Navíc je často odhlučnění nedostatečné a šramot stále partnera ruší. Toto řešení se tedy hodí spíše pro časté single, do menších obytných prostorů.

Pro práci ve večerních a zejména i nočních hodinách určitě nezapomeňte na dostatečně silnou lampu, která vám bude nahrazovat denní světlo. Volte výškově nastavitelnou formu s možností nasměrování požadovaným směrem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..