Tajemství Matcha-tea

Matcha Tea a jaké je jeho tajemství

Senzací současné doby je takzvaný Matcha Tea. Čaj, který má skutečně zelenou barvu, je známý hlavně svými detoxikačními účinky. Proslavil se zejména díky hollywoodským celebritám, které na něj podle všeho nedají dopustit. Podle hollywoodských hereček dokáže matcha tea udržet figuru, navíc zbavuje chuti na sladké. Nicméně to není všechno, co tento unikátní čaj dokáže. Považuje se dokonce za větší zázrak, než je klasický zelený čaj, který běžně kupujeme v supermarketech. Sice je v něm krapet kofeinu, ale jeho účinky jsou neuvěřitelné.

Otázkou však je, v čem se skrývá jeho tajemství. Možná se to jeho pravé tajemství skrývá v přípravě samotného čaje. Jeho lístky se totiž sbírají až z vršků rostliny Camellia sinensis a poté se napařují, zbavují stonků a suší. Pak se rozemelou a skladují se na místech, kde není ani světlo, ani kyslík. Díky tomu se zachovává nejen výrazná zelená barva, ale i antioxidantní vlastnosti.

Proč bychom měli matcha tea pít?

I přes možná na první pohled nelíbivou barvu je dobré tento čaj pít, a to hned z mnoha důvodů:

1) Spaluje kalorie

Ti, kteří chtějí zhubnout, určitě ocení, že matcha tea spaluje kalorie. Dokáže nabudit metabolismus a zrychlit ho, díky čemuž dojde k efektivnějšímu spalování přebytečného tuku v našem těle. Podle odhadů s jeho pomocí spalujeme až čtyřikrát rychleji než je běžné, a to bez jakýchkoli vedlejších účinků.

2) Detoxikuje

A samozřejmě, jak z článku vyplývá, detoxikuje tělo. Už samotné listy z rostliny Camellia sinensis mají detoxikační účinky a díky tomu, že se čaj skladuje na tmavém, bezkyslíkovém místě, detoxikační účinky zůstávají zachovány.

3) Posiluje imunitu

Lidé se slabou imunitou pozor – matcha tea dokáže posílit imunitu tak, jak to neumí žádné ovoce či žádný jiný čaj. Stejně, jako je česnek jakýmsi přírodním antibiotikem, tak je podobným antibiotikem i matcha tea. Poskytuje tělu potřebné vitaminy (A a C) a dále taky draslík či železo a vápník.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.