Lidé utrácejí čím dál víc

Lidé utrácejí čím dál víc

Česká republika si dnes nemůže na nic stěžovat. Její ekonomika je totiž na skvělé úrovni. Jediné, na co si může stěžovat, je nedostatek zaměstnanců. Ale to je bohužel problém firem. Je však nutné poznamenat, že doby, kdy si zaměstnavatelé vybírali své zaměstnance je už dávno pryč. Nyní je to naopak – zaměstnanci si nyní vybírají své zaměstnavatele a zaměstnavatelé se modlí, aby si je kvalitní zaměstnanec vybral. Nicméně je nutné poznamenat, že česká ekonomika je na tom dobře díky nám, díky Čechům. V nákupech se totiž nejvíce odráží růst ekonomiky. Ekonomika roste, což znamená, že Češi stále více a více utrácejí.

Rychlý růst naší ekonomiky se opravdu výrazně odráží v nákupních vozících českých spotřebitelů. Zvyšují se nejen tržby velkoobchodů, ale velký nárůst registrují i maloobchodní prodejny.

Bližší informace o zvyšujících se tržbách:

Například maloobchodní tržby z prodejů a oprav aut během podzimu zrychlily – meziroční nárůst poskočil na neuvěřitelných 6,2 procent z letních necelých pěti procent. Více se taky utrácí hlavně na oblečení, kde jsme zaznamenali nárůst o neuvěřitelných dvaadvacet procent. Taky se utrácí za vybavení do bytu (sem spadá nejen nábytek, ale i bytové doplňky nebo vybavení do kuchyní). V této kategorii tržby narostly o devět procent. Co se týče utrácení za elektroniku, tedy za mobily, počítače či tablety, tržby vzrostly o sedm procent.

Proč Češi najednou tak utrácejí?

Důvodem, proč se Češi dali na dráhu utrácení, je to, že máme rekordně nízkou nezaměstnanost, rychle rostou mzdy a je obecně velice nízká míra nejistoty. Všechny tyto faktory se odrážejí na zvyšujících se tržbách.

To, že utrácíme, však není dobré, protože stejně rychle, jako jde ekonomika nyní nahoru, to může jít z ničeho nic i dolů. I když jsme na tom nyní s výplatami sebevíc dobře, měli bychom mít na paměti to, že o práci i v době minimálního množství lidí můžeme přijít.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..