Jak bojovat se stresem

Jak bojovat se stresem?

S přicházejícím vánočním časem se můžeme dostat do stresových situací. Samozřejmě, se stresem se denně potýkáme i v zaměstnání, potýkáme se s ním taky v soukromém životě, ale během vánočních svátků na nás stres číhá skutečně kdekoliv. Většinou se objeví tehdy, kdy nestíháme – nestíhám nekupovat vánoční dárky, nestíháme péct cukroví ani uklízet nebo zdobit vánoční stromeček. Je však nutné zmínit to, že naštěstí existuje způsob, jak se stresem bojovat. Tedy dokonce existuje hned několik způsobů!

buďte offline

To nejlepší, co můžete udělat, je být offline. Online svět nás denně přivádí do rozpaků, denně přijdeme na něco, co nás jenom rozruší. Buďme na chvilku offline a zkusme vnímat ten svět kolem nás. Je tak krásný, tak úžasně pomalý. Navíc konečně je stres důvod, proč byste na chvilku měli odložit elektroniku z rukou. Vyjděte si jen tak na procházku, nechte se unášet tím úžasným klidem a jen si pročistěte hlavu.

• zůstaňte v současnosti

Většinou se stresujeme taky tím, že se bojíme, co vlastně v budoucnosti přijde. Netrapme se ani budoucností, ale ani minulostí. Neřešme to, co se skutečně ani nestane, jenom se snažme udělat si současný okamžik ten nejkrásnější.

• cvičte jógu

To nejlepší, co vám se stresem pomůže, je jóga. Jóga vám uvolní svaly a pročistí mysl. Během jógy se musíte soustředit jenom na svůj dech, na nic jiného, proto se vám myšlenky skutečně protřídí. To špatné z vaší hlavy zmizí, to dobré se v hlavě roztáhne.

• meditujte

Pokud hledáte další způsob, jak byste měli zůstat v klidu a bez stresu, tak je to meditace. Právě meditace vám totiž zaručí to, že se stresu zbavíte. Během meditace totiž nemyslíte, jenom dýcháte a máte hlavu naprosto prázdnou.

• dělejte, co vás baví

Jestli jste ten, kdo je věčně pod velkým tlakem, najděte si něco, co vás baví, u čeho naprosto vypnete. Je třeba takto vypnout, protože si utřídíte myšlenky a to, co vás stresovalo, vás už později stresovat rozhodně nebude.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..