Lékárny a jejich franšízy

Lékárny a jejich franšízy v Česku

Franchising a jeho řetězce v České republice se nezaměřují pouze na jídlo, jak si řada lidí myslí. Jistě, mezi nejrozsáhlejší a nejznámější franšízové řetězce u nás patří především restaurace s rychlým občerstvením, mezi něž se řadí především McDonald’s, KFC nebo Burger King, ovšem řada občerstvení je u nás oblíbená i ve své zdravé podobě, a to konkrétně pobočky Ugovy čerstvé šťávy nebo Yogoterie.

Ovšem franšízové řetězce nejsou pouze o jídle, jak se na první pohled může zdát. Jedná se také o řadu kaváren, které jsou stále oblíbenější a oblíbenější. Pakliže bychom však měli odbočit zcela od tohoto potravinářského průmyslu, určitě lze z franšízového katalogu zmínit například bankovní služby značky Partners, dále také značku oblečení LEGO wear nebo například i řadu kosmetických poboček, mezi něž se řadí především kosmetika Yves Rocher, která je takřka stoprocentně přírodní, a dále nehtové doplňky Enii-nails. Mimo jiné si však na českém trhu s úspěchem našly své místo i lékárny. Které jsou u nás ty nejrozšířenější?

Benu či Svět zdraví – franšízových řetězců v oblasti farmaceutiky je ovšem mnohem více

Mezi nejznámější řetězce v oblasti lékáren je stoprocentně Benu lékárna, která jako jediná nabízí komplexní a profesionálně vedený projekt léčiv České republiky a úspěšně ho rozšiřuje také do zahraničí. Vlastních prodejen má na svém kontě už přes sto devadesát a franšízových prodejen má po koutcích nejen České republiky už přes pětapadesát.

Další velmi známou lékárnou je zejména Svět zdraví, což se nejeví jako klasická lékárna, ale především se jedná spíše o nutriční poradenství. Je to ryze česká společnost, což jí samozřejmě dává velké plus. Lidé k ní navíc mají větší důvěru, protože se právě o českou společnost jedná. Češi věří v oblasti zdraví opravdu více tuzemským společnostem, než těm zahraničním.

Velmi oblíbenou lékárnou je nyní i Konopná lékárna, která nabízí široký sortiment odborně připravených produktů z konopí. Nejedná se však pouze o značku, která by zaujala jen Českou republiku – své výrobky rozváží po celé Evropské unii. Mezi základní konopné produkty patří zejména krémy, masti nebo olejíčky, které podle odborníků pomáhají při léčbě ne desítek, ale snad stovce různých nemocí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..