Lékárny a jejich franšízy

Lékárny a jejich franšízy v Česku

Franchising a jeho řetězce v České republice se nezaměřují pouze na jídlo, jak si řada lidí myslí. Jistě, mezi nejrozsáhlejší a nejznámější franšízové řetězce u nás patří především restaurace s rychlým občerstvením, mezi něž se řadí především McDonald’s, KFC nebo Burger King, ovšem řada občerstvení je u nás oblíbená i ve své zdravé podobě, a to konkrétně pobočky Ugovy čerstvé šťávy nebo Yogoterie.

Ovšem franšízové řetězce nejsou pouze o jídle, jak se na první pohled může zdát. Jedná se také o řadu kaváren, které jsou stále oblíbenější a oblíbenější. Pakliže bychom však měli odbočit zcela od tohoto potravinářského průmyslu, určitě lze z franšízového katalogu zmínit například bankovní služby značky Partners, dále také značku oblečení LEGO wear nebo například i řadu kosmetických poboček, mezi něž se řadí především kosmetika Yves Rocher, která je takřka stoprocentně přírodní, a dále nehtové doplňky Enii-nails. Mimo jiné si však na českém trhu s úspěchem našly své místo i lékárny. Které jsou u nás ty nejrozšířenější?

Benu či Svět zdraví – franšízových řetězců v oblasti farmaceutiky je ovšem mnohem více

Mezi nejznámější řetězce v oblasti lékáren je stoprocentně Benu lékárna, která jako jediná nabízí komplexní a profesionálně vedený projekt léčiv České republiky a úspěšně ho rozšiřuje také do zahraničí. Vlastních prodejen má na svém kontě už přes sto devadesát a franšízových prodejen má po koutcích nejen České republiky už přes pětapadesát.

Další velmi známou lékárnou je zejména Svět zdraví, což se nejeví jako klasická lékárna, ale především se jedná spíše o nutriční poradenství. Je to ryze česká společnost, což jí samozřejmě dává velké plus. Lidé k ní navíc mají větší důvěru, protože se právě o českou společnost jedná. Češi věří v oblasti zdraví opravdu více tuzemským společnostem, než těm zahraničním.

Velmi oblíbenou lékárnou je nyní i Konopná lékárna, která nabízí široký sortiment odborně připravených produktů z konopí. Nejedná se však pouze o značku, která by zaujala jen Českou republiku – své výrobky rozváží po celé Evropské unii. Mezi základní konopné produkty patří zejména krémy, masti nebo olejíčky, které podle odborníků pomáhají při léčbě ne desítek, ale snad stovce různých nemocí.