kontaktzoo

Kontakt zoo – co zde zažijete a stojí to za to?

Sice už venku nebývá zrovna vlídné počasí, ale to neznamená, že bychom se nemohli vydat do zoologické zahrady. Jistě, v dešti to není zrovna nic příjemného, pokud si nevezmeme pláštěnky a gumáky, ale pokud během listopadu vykoukne sluníčko, neměli bychom váhat a měli bychom si takový hezký výlet přece jenom udělat. A jestli chcete zažít něco mnohem silnějšího, než jenom sledování zvířat v klecích a v akváriích, zajeďte si do Liptovského Mikuláše, protože tam budete zvířatům mnohem blíž.

Jistě jste už slyšeli o místě, kde neexistují bariéry mezi zvířaty a lidmi. Nejspíš vás napadne safari, kde můžete zvířata pozorovat, aniž byste si museli čistit sklo klece, protože je špinavé. Jenže safari není zrovna levná záležitost, za to zoologická zahrada v Liptovském Mikuláši nestojí nějak moc a dá vám naprosto stejný zážitek.

Čím je tato zoologická zahrada ojedinělá?

Nejedná se o zrovna velkou zoologickou zahradu, ale zážitek vám dá mnohem větší, než jakákoliv jiná zoologická zahrada. Můžete totiž se zvířaty být v jedné kleci, můžete je hladit, krmit je, mazlit se s nimi i hrát si s nimi. Možná si říkáte, že to platí u klasických andulek, kanárků nebo papoušků, popřípadě hadů, které si můžete vzít kolem krku jako je to v pražském teráriu, ale není to tak. Blízko budete mít i k exotickým druhům zvířat, mezi něž se řadí i šelmy.

Největším lákadlem jsou zde samozřejmě malí lvíčky nebo jiné podobné šelmy, s nimiž si můžete hrát v jedné kleci, krmit je nebo se s nimi mazlit. Mohou být nebezpeční, ale nejsou – jsou na lidi zvyklí.

Jak je to možné?

Tato zoologický zahrada si klade za cíl to, aby se pěstoval vzájemný respekt. Zvíře neublíží, pokud mu nebyl dán důvod ublížit. Jestli ten důvod dostane, pak může být nebezpečné. Většinou jsme si vsugerovali díky dokumentům či americkým filmům do hlavy, že šelmy jsou nebezpečné a že se jich musíme bát. Tato zoo ukazuje pravý opak. Ukazuje, že je sice třeba se jich bát, ale jenom tehdy, pokud se oni bojí nás, tudíž se brání.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..