Kompenzační bonus k dispozici i během podzimu

Kompenzační bonus k dispozici i během podzimu

Česká republika se stále ještě potýká s druhou vlnou koronaviru a je nyní https://pixabay.com/cs/photos/pen%C3%ADze-dolary-úspěch-podnikán%C3%AD-1428594/ pouze otázkou, jak se bude situace vyvíjet. Vládní nařízení jsou krapet přísnější než na jaře, ovšem co se nezměnilo, tak je kompenzační bonus. Ten nyní můžou opět získat podnikatelé nebo osoby samostatně výdělečně činné, kterým bylo právě z důvodu koronaviru znemožněné podnikání. Nyní je upraven ryze pro ty, které to přímo zasáhlo. A opět je stanoven na pět set korun za den.  

Dalo by se říct, že aktuální kompenzační bonus přímo navazuje na osvědčený model z jarních měsíců. Nyní se však zaměřuje výhradně na obory, které jsou nyní uzavřeny čili které spadají mezi uzavřené sektory ekonomiky. Jak ale bylo zmíněno, částka za den je stejná čili 500 korun. A opět platí, že lze o kompenzační. bonus zažádat na příslušném finančním úřadě nebo stačí vyplnit a poslat jednoduchý formulář. 

Přes patnáct tisíc korun do 4. listopadu 

Původně byl ohlášen nouzový stav do 4. listopadu. Za skoro měsíc si tak podnikatelé v rámci kompenzačního bonusu mohli přijít na více jak patnáct tisíc korun. Jedná se o bonus, který získají za trvání nouzového stavu, pokud si tedy o něj požádají.  

Při žádosti je třeba splnit hlavně jednu podmínku, a to tu, že bylo vaše podnikání nebo vaše činnost zavřena z důvodu vládních restrikcí. Nyní je tedy zkoumán hlavně dominantní zdroj obživy od června do září letošního roku.  

Podpory se tak kupříkladu dočkají lidé působící v oblasti kultury, také sportu, v oblasti pohostinství nebo třeba kadeřníci a podobná odvětví.  

Bonus mohou získat i ti, jejichž podnikání přímo navazuje na zasažené obory 

Je třeba také zmínit fakt, že kompenzační bonus mohou získat i lidé, jejichž podnikání přímo navazuje na zasažené obory. Jelikož jsou na zasažených oborech závislí a nemohou nijak své příjmy nahradit, mohou také požádat o zmiňovaný finanční příspěvek od státu. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..