Jaké profese jsou koronavirem nejvíce ohroženy?

Jaké profese jsou koronavirem nejvíce ohroženy?

Už přes půl roku se nejen Česká republika, ale prakticky celý svět potýkají s novým typem onemocnění. Je jím onemocnění COVID-19, nad kterým se stále nedaří vyhrát dlouhý boj. Bohužel tím trpí nejen zdravotnický personál a lidé jako takoví, ale také mnohá odvětví v pracovním světě. Několik profesí je novým typem koronaviru opravdu velice zasaženo, bohužel.  

Do nynějška řada firem a podniků musela ukončit svou činnost, protože se to vlivem hygienických a dalších vládních opatření nedalo zvládnout. Podniky musely ze dne na den zavřít a tento stav bohužel trvá už dlouhé měsíce.  

Podívejme se pracovnímu trhu trochu pod pokličku a zjistěme tak, jaké profese jsou novým typem onemocnění nejvíce zasaženy a kde se nyní pracovní příležitost se vší pravděpodobností neskrývá.  

Trpí gastronomický průmysl i cestovní ruch 

Od samotnému počátku vypuknutí pandemie nejvíce trpí především gastronomický průmysl. Zavřít se muselo prakticky ze dne na den a otevírat se začalo opravdu postupně a po krůčcích. Řada restaurací, hospod, kaváren nebo také barů od letošního března bohužel ukončila svou činnost, protože rozvozy nebo výdejová okýnka je zkrátka nezachránily.  

Jelikož krachují velké i malé podniky, vliv to má na další segmenty gastronomického průmyslu. Kupříkladu velkou změnu pocítily také pivovary nebo jiní dodavatelé jiných surovin.  

Koronavirus dostihl i kulturu 

Špatně na tom je i cestovní ruch – lidé vlivem aktuálních celosvětových opatření prakticky nikam necestují. I když by je to lákalo, nechtějí trávit svou dovolenou na místě, kde by neustále museli dodržovat řadu opatření, jež by je velice omezovaly.  

Nejásá ani kultura. S příchodem vládních opatření se také zrušila divadelní představení, jelikož se divadla musela uzavřít. Došlo i v divadlech (stejně jako v cestovním ruchu nebo gastronomickém průmyslu) k propouštění personálu a mnozí umělci si hledají brigády, které by jim pokryly jejich každoměsíční potřeby. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..