Kofola na trhu

Kofola – na trhu už od roku 1960

Pokud se rozhodnete v dnešním světě podnikat, máte dveře otevřené. Dnes skutečně může podnikat naprosto každý, jenom to chce mít nápad a nesmíme se bát svůj nápad zrealizovat. Kdybychom se svůj nápad báli zrealizovat, znamenalo by to, že svému nápadu nevěříme tak, jak bychom měli, a zanedlouho by náš nápad dostal někdo jiný a my bychom následně jen pro něj pracovali. Pokud tedy nápad máte, nebojte se do toho jít po hlavě. Kdyby se před x lety nebáli jít po hlavě do Kofoly, taky bychom tento geniální nealkoholický nápoj nikdy neměli.

Už od nepaměti platí, že česká značka = skvělá značka. Tak to samozřejmě bylo i s českou značkou Kofola, která je na trhu už od roku 1960. Mnoho lidí si může říct, že česká značka jen málokdy obstojí před zahraniční konkurencí, ale podle aktuálních průzkumů je jasné, že České značce d přednost před zahraniční konkurencí každý třetí z nás.

Jak to všechno začalo?

Vše začalo už roku 1952, kdy se začala Opava na nový nealkoholický nápoj připravovat. O osm let později se odstartovala veleúspěšná cesta tohoto nápoje. Každý si Kofolu od prvního napití zamiloval. O deset roků později má kofola status rockové hvězdy. Deset let trvalo, aby našimi hrdly proteklo a do obchodů dostalo 180 milionů litrů roční produkce.

Těžká léta přišla se Sametovou revolucí

Samozřejmě žádný byznys nemá svůj běh na vrchol lehký. Kofole nastaly zlé časy v období Sametové revoluce. Kofola bohužel musela měnit několikrát majitele, ale naštěstí polozapomenutá Kofola následně byla opět vyráběna a opět se dostala do rodin. V roce 1998 se začala postupně vyrábět ve dvoulitrových a v půllitrových lahvích, dostávala se do hospod v čepované podobě či ve skle.

Kofola a současnost

Dneska kofolu znáte jako nápoj, který vyléčí kocovinu a který vám dobije energií. Kofola se však díky své reklamě, kterou poprvé odvysílali v roce 2003, stala i součástí vánočních svátků. Vánoce si nedokážete představit bez pohádek, to je jasné, ale taky k těm pravým českým Vánocům patří i reklama s prasátkem právě od Kofoly.

Napsat komentář