Kvalitní knihy

Knihy, které by se měly dostat na seznam povinné četby

Knihy jsou našimi nejvěrnějšími přáteli. Díky nim se během minuty dostaneme z toho hektického, rychle ubíhajícího světa do klidného, překvapivého dění, v němž chceme zůstat snad navěky. Každý člověk miluje jiný žánr, ovšem existuje hned několik knih, které by si měl za svůj život přečíst naprosto každý. Bohužel ne každý se k těmto knihám dostane nebo ne každý se donutí tyto knihy přečíst. Právě z toho důvodu by se tyto knižní výtisky měly stát povinnou četbou.

Ve světě knih je více výtisků, které stojí za přečtení. Vybrali jsme však jen dva. Jsou to dvě knihy, které nás mají dovést k tomu vlastnímu, osobnímu štěstí.

Muž, který prodal své ferrari

Většina z nás se zaměřuje na majetek, jen v majetku vidí bohatství. Jenže v majetku se bohatství skutečně neskrývá. Díky majetku nejsme šťastní ani spokojení, jenom jsme spíše ve stresu a v nepokoji, protože chceme majetek zdvojnásobit. Kniha „Muž, který prodal své ferrari“, kterou napsal výjimečný Robin S. Sharma, pojednává právě o tom pravém bohatství, které nalezneme až v době, kdy veškerý majetek prodáme. Díky této knize objevíme své štěstí.

Jedná se o knihu s duchovní a psychologickou tematikou. Není to tedy knížka do vlaku nebo do tramvaje, potřebujete na ni klid. Jen tak pochopíte všechna moudra, která se v knize skrývají.

Alchymista

Kniha „Alchymista“ by se měla stoprocentně zařadit na seznam povinné četby. Tato kniha je hotovým fenoménem, který milují miliony lidí na celém světě. Je to román spisovatele Paula Coelha, který ho poprvé vydal už v roce 1988. V češtině však byl vydán až o jedenáct let později.

Jedná se o knihu, která vypráví o cestě pastýře za svým snem. Ukazuje, že právě cesta, po které jdeme za svým snem, je cíl. Kniha apeluje na čtenáře, aby našli svůj osobní příběh, který se rozhodnou prožít. Varuje nás před pohodlím a doporučuje nám riziko.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.