Ocenění pasivního domu

Jaký dům získal ocenění „Nejlepší pasivní dům roku 2017“?

Každý rok se koná mnoho zajímavých soutěží, kterých se pravidelně účastní hned několik skvělých umělců. Například nedávno se vyhodnotila soutěž, která nesla název „Nejlepší pasivní dům roku 2017“. Kdo tuto soutěž, která se konala už třetím rokem, vyhrál a jaké domy se mohly do soutěže přihlásit?

Soutěž „Nejlepší pasivní dům roku 2017“ se letos konala už třetím rokem, jak jsme již zmínili. Jedná se o skvělou soutěž, do níž se však nemůže přihlásit každý dům. Může se do ní přihlásit jen zajímavý dům, který je zároveň úsporný. Jinými slovy je to tedy soutěž pro úsporné domy, jež stojí na území České republiky. Vyhrát mohou nejen pasivní domy, ale i nulové či doby s nízkou energetickou náročností. Každým rokem se do soutěže přihlásí celá řada domů – k těm nejzajímavějším se řadí většinou rodinné, ale i bytové domy. Čím dál víc se do soutěže hlásí i administrativní projekty.

Letos se vyhlásilo rovnou pět kategorií.

Jaký dům se stál nejlepším pasivním domem loňského roku?

Co se týče prvního místa, tedy nejlepšího pasivního domu loňského roku, to obsadil Dům na větrném kopci, jenž mám na svědomí Archcon ateliér. Dům je velice zajímavý, a to hlavně díky tomu, že je v něm použito mnoho přírodních materiálů. Kromě toho má atraktivní vnitřní prostory a skvěle vyřešenou střechu.

Jedná se o rodinný dům, který by se mohl do budoucna stavět častěji.

A co další ocenění?

Co se týče dalších ocenění, tak například v kategorii „Ostatní energetické budovy“ zvítězil projekt nazvaný „Otevřená zahrada“. Na svědomí ho má vzdělávací projektové centrum Projektil architekti.

Cenu veřejnosti získal dům s dřevěnou fasádou, který je určen hlavně pro život v přírodě (je navržen tak, aby byl naprosto v souladu s přírodou).

Jen pro zajímavost: Letos se do soutěže přihlásilo více jak čtyřicet staveb, tudíž rozhodováno o nejlepší stavbě nebylo vůbec jednoduché.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..