investice

Když investice, tak do vína nebo šperků

Čím starší, tím dražší – toto rčení nevypovídá pouze o manželstvích, které se mohou pyšnit třeba zlatou svatbou. To už jsou opravdu přesně taková manželství, která jsou drahá, protože už mají nějaká ta léta za sebou. Ovšem toto samé platí také i u řady investicí, protože čím je daná věc starší, tím je dražší. Platí to zejména konkrétně u investicí do umění nebo do podobných záležitostí.

V poslední době se však stalo velmi populární investování zejména do vína nebo do šperků. Možná by vás taková investice opravu nenapadla nebo byste si neřekli, že se do takových podobných záležitostí dá investovat tak, abyste na nich mohli následně zbohatnout. Jenže i když se zdá taková šílenost naprosto bezvýdělečná, opak je pravdou. Nejen do obrazů, ale v poslední době opravdu i do vín nebo do šperků investuje řada velice uznávaných investorů nebo obchodníků. Koupě akcií je přece jenom velice riskantní, proto to zkuste s něčím osvědčeným. Mezi další skvělé věci, do nichž můžete investovat, patří třeba také i známky.

Jak je to například s vínem?

Investiční vína mají obrovskou hodnotu, která s přibývajícím růstem opravdu stále stoupá. Někdy se dokonce zhodnotí až na desítky procent od původní hodnoty. Mezi nejsledovanější index mezi investory patří zejména taková vína, která vykazují zhruba dvacet let a jejich průměrné roční zhodnocení činí alespoň třináct procent.

Jak je to se šperky?

Do vín se rozhodne investovat většinou ten, kdo má k vínům blízký vztah, ale pakliže máte vztah například ke šperkům, rozhodněte se investovat právě do šperků. Nemusíte si hledat pouze šperky posázené drahokamy, i když jsou tyto šperky opravdu nejčastěji zdroje investicí. Většinou se dbá na rodný list kamene, kde jsou uvedeny specifické vlastnosti daného drahokamu. Také je v certifikátu obsaženo i to, jestli se drahokam získal legální nebo nelegální cestou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..