zdravotní sestra

Změna pravidel u zdravotních sester – pět let bude stačit

Děti po základní škole ještě většinou nevědí, čím by se v životě chtěli stát. Někteří však mají alespoň matnou představu, co by tak od života měli očekávat. Do velké míry se v posledních letech začali rozhodovat, že začnou své středoškolské vzdělání zejména jako zdravotní sestřičky či zdravotní bratrové. Zdravotnictví je přece relativně dobře placené místo a přináší hlavně ne stereotypní práci. Denně se tak může stát v práci něco nového a jedinečného, co pak naprosto nabije život trochu jinak. Zachraňovat životy navíc touží mnoho mladých lidí, kteří se tedy rozhodují, kam po základní škole jít. Navíc zdravotnictví je unikátní v tom, že potom můžete jít na doktora či na jiné podobné vzdělání, které vám pak opět trochu rozšíří obzory.

Pakliže byste však zatoužili být jen zdravotními sestřičkami, pak by vás jistě zajímalo, jak dlouho se vlastně na takovou pozici má studovat. Pravidla, která udávala, jak dlouho mají takové sestřičky studovat, než se dostanou na placené místo, se v poslední době trochu změnila, proto není nejspíše na škodu, abychom si řekli, o jaké změny se vlastně jedná.

Už žádná vysoká škola!

Dosud jsme byli zvyklí, že i sestřičky museli mít vysokou školu v kapse. Dnes už to tak ale není ani zdaleka! Sestřičkám už stačí jenom čtyři roky na střední škole zdravotního zaměření a pak ještě jeden rok vyššího odborného vzdělání. To je vše, co se pro tuto pozici potřebuje. Přesně toto pravidla aktuálně říká nová novela zákona o vzdělávání nelékařských pracovníků, do něhož právě spadají i zmiňované sestřičky. Tato novela vstoupila v platnost prvního července tohoto roku.

Mimo jiné tato novela udává i to, že se změní podmínky i pro nastupující zdravotnické záchranáře. Ti totiž než se vydají do terénu zachraňovat nemocné, musí podstoupit ještě praxi v nemocnici, v níž pak budou následně dělat zdravotnického záchranáře.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..