kaktusy

Kaktusy – to nejjednodušší k pěstování

Při zařizování domácnosti dbáme na to, abychom domácnost měli podle aktuálních módních trendů. Snažíme se o to, aby náš obývací pokoj byl přesně podle moderní barevné kombinace, která vede takřka všude ve světě. V obývacím pokoji máme dokonce i masivní nábytek, protože jsme někde četli, že je zase v kurzu. V kuchyni máme vestavěné spotřebiče, protože to je zkrátka také velmi stylové a navíc to šetří místo a je to částečně i ekonomičtější. Co se týče koupelny, tak v ní máme obrovskou vanu, která je zabudována do středu místnosti přesně tak, jak to ukazovali v aktuálním nejnovějším dílu pořadu o bydlení. Zkrátka vše máme tak, jak jsme si přečetli a jak jsme se dočetli. Nic nám nechybí a vše je zkrátka báječné. Přesto se v takové moderní domácnosti necítíme jako doma. Proč?

Může za to nejspíše fakt, že je tam málo nás. Snažíme se tedy o to, aby v naší domácnosti bylo především mnoho fotografií, díky kterým se trochu cítíme lépe, protože už je to přece jenom něco soukromého, co se jen tak v obchodech nenajde. Mimo jiné je do takové domácnosti nutné přinést trochu květin, které jsou jedinečné a které nakonec dům naprosto zútulní tak, jak jsme toužili. Ostatně jakou květinu si do domácnosti pořídit, abychom se o ni nemuseli nějak moc starat? Která květina je vhodná i pro ty nejvíce nemotorné zahradníky, kterým vše uvadá?

Zkuste kaktusy nebo sukulenty

Pokud nejste zrovna zahradník a moc dobře víte, že mnoho rostlin vám rovnou uvadá, když vám přijdou do styku s vaším nábytkem, zaměřte se na takové druhy rostlin, které nepotřebují a hlavně vyžadují nějakou extra péči, což je pro vás samozřejmě jenom plus. Zvolte proto velmi elegantní sukulenty, což jsou rostliny, které rostou na stejné bázi jako kaktusy. Kaktusy jsou mimochodem dalším druhem, který dokonale zpestří vaši domácnost. Oba druhy rostlin potřebují jenom světlejší místo a zalévat je takřka nemusíte – pouze jednou za čas. Na sucho jsou totiž dokonale zvyklé.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..