udržovat trávník

Jak během podzimu udržovat náš trávník?

Jelikož je už dávno po létě, už se nám začínají hromadit takové ty klasické podzimní starosti na zahradě. Musíme zahradu připravit k zimnímu spánku, a tak se snažíme hlavně o hrabání listů, o sbírání všeho, co jsme si na zahradě vypěstovali, ale také toužíme nějak stále udržovat náš trávník, aby byl na zimu připraven. Řada lidí na trávník jako takový nedbá, což je škoda. Většinou se nechává po létě takový, jaký je – jenom někdy se poseče, aby to na zahradě nezarůstalo. Jenže o trávník se musí pečovat i během podzimu, i když je to takové roční období, kdy máme plno jiných starostí na naší zahradě.

Trávník je však na zahradě to nejdůležitější a nejpodstatnější a měli bychom myslet na budoucnost – proto je nutné se zaměřit na to, co všechno trávník potřebuje před tím, než ulehne k zimnímu spánku. Díky tomu bude skvěle připraven na příští jaro a zima ho nijak nepoškodí.

Podzimní vertikutace je stejně důležitá jako ta jarní

Na vertikutaci se většinou připravujeme po zimě, abychom půdu pořádně provzdušnili a vytáhli z ní veškeré mechy a jiné škodliviny. Nicméně mnoho lidí zapomíná na to, že vertikutace je nutná i před zimou, tedy během podzimu. Nejvíce se doporučuje provádět ji během října, kdy musíme z trávníku vyčesat veškeré plsti a také jiné další nečistoty. Nesmíme dopustit, aby tyto potíže v trávníku přes zimu hnily.

Nebojte se investovat do vertikátoru

Jestliže máte zahradu, pak investice do vertikátoru rozhodně nebude marná. Využijete ho opravdu minimálně dvakrát do roka, navíc se jen tak nepokazí. Tento elektrický stroj vypadající jako sekačka je dnes k dostání v každém obchodě se zahradními potřebami. Rozhodně ho využijí i ti, kteří mají velké, ale také i střední zahrady. Nemusíte si pořizovat takový verikátor, který je nějak drahý, ale stačí sáhnout po tom, který koupíte třeba za 2000,-

Tímto strojem se konkrétně upravuje travní povrch. Nařežou travní drny, trávník nám skvěle provzdušní a také zpřístupní živiny a vláhu. Dále také vyhrabou nečistoty, mezi něž se nejčastěji řadí hlavně travní plsti nebo mechy.

Napsat komentář