jistota před podnikáním

Jistota zaměstnání stále vede před podnikáním

Člověk by řekl, že je podnikání dneska tak populární, že mladí lidé dávají přednost právě podnikání před zaměstnáním. Přece jenom právě u mladých se neustále rozvíjí ta myšlenka, která říká, že by se měla dělat ta práce, která nás baví, ale ta většinou tkví v takové té své živnosti. Jenže kupodivu se aktuálně tímto tématem zabývala celá řada různých průzkumů, která ukazuje na opak, a sice že mladí lidé nakonec přece jenom dají přednost té jistotě, která spočívá v zaměstnání.

Existuje celá řada lidí, která je zastáncem toho, že by se mělo v životě riskovat, tudíž se dávají na nejistou cestu podnikání, ovšem na druhou stranu začíná je převažovat ta skupina, která raději sáhne po jistotě, protože v nejistotě se žít bojí. V poslední době v tomto však hrají roli hlavně velice zajímavé nabídky mnoha zaměstnavatelů, kteří jsou si vědomi toho, že pracovní síly není, a tak se snaží sebrat si ty nejkvalitnější mladé lidi, které si mohou zaučit a vypěstovat podle svých vlastních představ.

Přesně tyto údaje vyplývají konkrétně s nové studie, kterou má na svědomí Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky, kdy právě tato asociace oslovila zhruba 600 studentů.

Jak je tomu v porovnání s předešlými roky?

Pokud se budeme zabývat porovnáváním, pak je nutné zmínit fakt, že v roce 2013 to bylo celkem vyrovnané. Polovina toužila po jistotě, druhé však nevadila nejistota podnikání. Ovšem od toho roku se začaly nabízet nejrůznější benefity, po kterých sáhla řada lidí. Mezi ně se řadil nejen rychlý kariérní růst, ale také například i třináctý a čtrnáctý plat.

Mnozí studenti však jdou po škole do takového zaměstnání, v němž působí i rodiče. Zkušenosti v rodině jsou poměrně vzácné, a tak je touží uplatnit ve stejném podnikání, v jakém působili rodiče, přesto se chtějí dostat o trochu výš.

Zaměstnání je jistota pohodlnosti

Mnozí lidé však nejdou do podnikání proto, že v podnikání musí mnohdy investovat všechen svůj čas. Pohodlnost je pro ně však přednější, a tak se rozhodnou raději pro svůj denní stereotyp, který je tedy v podobě stálého zaměstnání.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..