chyb při investování

Jakých chyb se nejčastěji během investování dopouštíme?

Do světa investic by se neměl hrnout jen tak někdo. Je nutné vědět, jak to v tomto světě chodí, jinak jsme doslova nahraní. Na každém rohu na náš čekají různí podvodní makléři či různé podvodné investiční skupiny, které jen zřídkakdy poznáte od těch férových. Pojďme si proto zmínit několik zásadních chyb, kterých se během investování bohužel dopouštíme, a zkusme je tímto uvědoměním si odbourat.
Samozřejmě i v investičním světě platí, že bezchybný člověk neexistuje. I ten nejúspěšnější a nejbohatší investor se mnohdy spletl tak, že na to velice šeredně doplatil. Chybovat je zkrátka lidské, a to i v tomto světě plném investičních příležitostí, ale také nástrah.
Než se pustíte do investičního světa, měli byste si nejen zjistit nějaké informace, ale také byste měli zvážit své schopnosti a také možnosti, které o vás prozradí, jestli se vůbec do tohoto světa máte vydat. Pokud se vydáte, pak se vyvarujte těmto chybám, které jsou v poslední době tak časté, až to je až neuvěřitelné.

• Sázení na jednu kartu

V investování se rozhodně nevyplácí všechno vsázet na jednu kartu. Svět investování není jenom o jedné kartě, kvůli které se můžeme doslova přetrhnout. Musíte si sestavit takové investiční portfolio, které bude obsahovat nejen rizikové investování (po kterém toužíte z důvodu lepšího zvýhodnění), ale také nějakou tu stabilní a jistou investici, která vám opravdu přinese nějaký ten vysněný zisk, i když nebude tak velký, jak jste si možná přáli.
Mezi riskantní investice patří například investování do akcií, co se týče toho bezpečnějšího typu, tak byste mohli investovat třeba do dluhopisů nebo do podílových fondů.

• Ve špatný čas na špatném místě

Důležitá vlastnost investora je ta, že moc dobře ví, kdy má učinit nákup nebo kdy má naopak učinit prodej. Pokud tuto vlastnost či toto cítění postrádáte, pak svět investicí není pro vás. Špatné načasování je totiž další chybou, které se bohužel dopouštíme a která nám mnohdy dokáže dostat do pěkné šlamastiky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..