mark zuckerberg

Jaké je tajemství úspěchu Zuckerberga a Gatese ?

Úspěšní lidé, majitelé úspěšných firem světa stále vyvíjí způsob, jak co nejlépe a nejefektivněji naložit se svým časem. Zpravidla dospějí k jedinému rozhodnutí a to věnovat se své firmě naplno, často ji obětovat i svůj volný čas. Šéfové světových společností nepracují nikdy méně než 65 hodin týdně a nehledí na to zda je víkend či svátek.

S vidinou rozvoje firmy, zvýšení zisků a zefektivnění chodu firmy se Mark Zuckerberg a Bill Gates věnují své práci naplno a díky tomu jsou nejbohatšími lidmi planety, kteří pomáhají změnit a často i zlepšit svět. Každý z nich si postupem času vytvořil svou vlastní metodu která žene jeho byznys kupředu.

Nadchne vás skromnost Marka Zuckerberga

Mark Zuckerberg je známý tím, že se neobejde bez šedého trika a mikiny s kapucí, díky kterým se soustředí na svou práci. Málokdo však ví, že je Mark Zuckerberg skromný i v jiných směrech svého života. Na první pohled vypadá velmi nenápadně. Tento miliardář, majitel Facebooku rozhodně nejezdí do práce v nablýskaném Audi, ale v nenápadném voze černé barvy a své bydlení má zařízeno velmi skromně, ačkoliv je vlastníkem rozlehlého domu a přilehlých pozemků. Sám pracuje  v kanceláři Facebooku denně zhruba 15 hodin, jde tak příkladem svým zaměstnancům. Snaží se soustředit na vše důležité. Ostatní musí jít stranou.

Bill Gates miluje lesy

Zakladatel Microsoft Bill Gates se také snaží pracovat velmi efektivně a ušetřit si svůj drahocenný čas jak jen to jde. Jedním ze způsobů jak si urychlit vyřizování emailové korespondence je například využívání trojitého monitoru. Jeden monitor mu zobrazuje doručené zprávy, druhý rozpracované emaily a na třetím monitoru vidí pracovní plochu svého počítače.

Gates je proslulý tím, že vyráží jednou za rok na Thin Week, tedy týden, kdy se zavře ve srubu s hromadou knih a papírů, aniž by ho rušili lidé nebo internet. V této izolaci stíhá vymýšlet nové plány a strategie, rozvoj firmy a další. Tento Thin Week posouvá produktivitu Billa Gatese vždy o kus dál.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..