retro kousky

Jaké retro kousky se vyplatí doma mít?

Pokud sledujete aktuální módní kousky v oblasti bydlení, jestli čtete stále dokola nejrůznější časopisy o bydlení, pak vám jistě neuniklo to, že jsou aktuálně trendy hlavně retro kousky. Ovšem je nutné zmínit, že retro kousky se nehodí do každé domácnosti – pokud vaše domácnost číší luxusem, který je spojen s masivním nábytkem a dřevem, pak se raději retro kouskům vyvarujte. V jiném případě se je však nebojte koupit!

Pod retro stylem se nám okamžitě vybaví babiččin obývací pokoj nebo maminčin pokojíček, když byla ještě v pubertě. Právě takové naše vzpomínky nám dokonale vytvářejí iluzi v naší hlavně, která v sobě nese nějaký vkusný retro kousek, jež opravdu musíme doma mít. Dnes se takové kousky prodávají všude, ale pokud je nechcete koupit, jelikož je doma máte (byť v hrozném stavu), tak je vytáhněte a popřípadě renovujte. Jestli se vám však takové kousky vůbec nelíbí, pak je prodejte – přijdete si opravdu na slušný přivýdělek.

Ovšem jestli si do retro stylu rozhodnete zařídit nějaký pokoj v domě, asi zvažujete, jaké kousky volit. Zkuste proto následující tipy – jsou nesmrtelné.

• Retro křeslo

Unikátní kousek, s nímž se většinou setkáte hlavně v mnoha pražských nebo brněnských designových kavárnách, jsou retro křesla. Tato křesla jsou opravdu nádherná a naprosto unikátní! Nejlépe vypadají v místě, kde je třeba kupole – to znamená nějaká část místnosti, která je zaoblená, a dokola jsou okna. Pokud toto křeslo dáte doprostřed takové místnosti, k němu přistavíte stolek, dáte na něj nějaké knížky a postavíte velkou lampu, pak se zde jistě vaši nejbližší ponoří do krásné nostalgie.

• Budíky

Dnes takové budíky koupíte naprosto všude – v obchodních domech IKEA dokonce do padesáti korun. Jedná se o takové ty klasické budíky, které nepříjemně cinkají tak, že naráží do svých „oušek“. Najdete je snad v jakékoliv barvě, tak si najděte ten, který se vám bude dokonale hodit do místnosti, v níž budík chcete mít.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..