čistá nerez

Jak na čistou nerez ve vaší kuchyni?

O moderní kuchyni se určitě snaží každý z nás. Většina z nás touží po tom, aby naše kuchyně byla podle aktuálních módních trendů, protože pokud kuchyně dobře vypadá, tak se v ní i mnohem lépe vaří. Je však nutné podotknout, že kuchyně je naprosto fenomenální v bílé barvě i když na ní jdou tedy každé nečistoty vidět. To však nevadí, správné ženy (ale také i pánové kuchaři) si po sobě kuchyni uklízí velmi rádi. Někdy je ale takové uklízení opravdu těžké, a to právě tehdy, kdy se potýkáme například se zaschlými skvrnami od něčeho, co už ani nevíme, co je. Někdy nás však trápí třeba spáleniny v troubě nebo na plotně, jindy se potýkáme třeba s nečistotami ve spárech kachliček. Co nám však ve velké míře dělá problém, pak je to nerez a nevědomost, jak ji opravit.

Nerezové spotřebiče se staly doslova neodmyslitelnou součástí každé moderní kuchyně, ovšem jejich údržba už není tak hezká, jaké jsou spotřebiče na první pohled. Většina lidí má spotřebiče zabudované. Mikrovlnná trouba, trouba na pečení i plotna jsou tedy vždy v lince. Největší problém však dělá umývání šmouh na myčce či na ledničce nebo dokonce na dřezu a kohoutku. Jak se s takovými šmouhami na nerezu vypořádat a co stoprocentně funguje?

Pouze saponát nestačí!

Mnoho lidí si zvyklo na rychlé uklízení, které v sobě nese především uklízení nerezu pomocí obyčejných levných saponátů. Obyčejné čisticí prostředky však nemohou účinně vyčistit nerez od šmouh a od škrábanců, bohužel. Vždy se vyplatí posléze použít i mokrý hadr a omýt ještě tak. Mezi nejčastější chyby, čeho se dopouštíme, patří to, že se snažíme vyčistit nerez čímkoliv, co najdeme. To je samozřejmě špatně, protože právě díky tomu se nerez značně poškozuje. To už je čištění pouze přípravky mnohem lepší! Rozhodně však nekupujte obyčejné, ale kupte ty speciální, které najdete u prodejců takových zařízení.

Napsat komentář