i zlato á mouchy

I zlato má své mouchy – znáte je?

Svět investování je dneska otevřený opravdu každému. Lidé neustále přemýšlejí, jak zvýhodnit své peníze, ale nakonec je to prosté a jasné – jenom se musí přiřítit do světa investicí. Ovšem tento svět samozřejmě není pro amatéry, protože právě na neznalé číhá na každém rohu investiční makléř, který chce dostat amatérské investory do zákoutí, kde je obere o všechno, co mají, a my tak odejdeme z investičního světa s prázdnou ještě dřív, než do něčeho investujeme.

V poslední době se na internetu velice často setkáte s různými diskuzemi, které se právě točí kolem toho, do čeho se má a nemá investovat, do čeho se investovat vyplatí a do čeho ne. Je to samozřejmě jenom otázka názorů, ale možná je na tom něco pravdy.

V poslední době se velice probíhá zlato jako takové. Řada lidí říká, že je to nejvíce nevýhodné investování, protože je to komodita, ale zlato není komodita jako ostatní komodity. Nezpracovává se, tudíž neubírá na své hodnotě. Proto investovat do zlata je dobré, i když někdo může tvrdit opak. Ovšem až se rozhodnete investovat, pak byste rozhodně měli vědět všechno o zlatu – i to, jaké má vlastně mouchy.

Na zvýhodnění si budete muset počkat

Zlato je komodita, u níž bohužel nedostanete zisky ihned. Zvýhodnění nepřijde ihned, budete si muset na příjem z tohoto investování nějakou dobu počkat. U zlata bohužel platí to, že příjmy jsou nepravidelné, ale jsou – kdy však poprvé zavítají na naše bankovní konto, nikdo říct přesně a stoprocentně nemůže.

Je nutné to kontrolovat

Zlato však také má velice časté výkyvy. Z ničeho nic je na vysoké úrovni a je to to nejlepší, do čeho investovat můžeme, ale za zlomek vteřiny je to něco naprosto jiného – něco, do čeho by neinvestoval ani ten nejvíce amatérsky investor. Je to samozřejmě dlouhodobé investování – ovšem vycouvat někdy budeme muset už po týdnu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..