daňové kalkulačky

Daňové kalkulačky jako pomocníky při výpočtu daní

Máme tady konec září, což znamená, že už nám zbývají jenom tři měsíce na to, abychom si udělali pořádek ve svém účetnictví, pokud podnikáme. Protože právě za tři měsíce opět vypuknou zmatky, které se pojí s daňovým přiznáním. Jestliže jste fyzická osoba, která neplatí daně, dost možná budete nějaké daně doplácet, proto byste měli mít něco málo našetřeno, abyste popřípadě nedoplatek mohli v pořádku doplatit.

Jestliže sice máte našetřeno, ale popravdě se hodně bojíte sumy, která vám při daňovém přiznání vyjde, naštěstí existuje řešení, které vám pomůže se trochu nebát. Existují totiž takzvané daňové kalkulačky, které vám přesně pomůžou vyčíslit to, jaké daně budete či nebudete platit.

Kde takové daňové kalkulačky najdu?

Daňových kalkulaček je dnes habaděj. Je jich doslova plný internet. Už jenom stačí do vyhledávání zadat tento pojem a hned vám vyjedou ne několik málo výsledků, ale rovnou několik desítek výsledků, z nichž si můžete vybírat.

Takové daňové kalkulačky bývají zdarma, jsou většinou jenom pro orientaci samotného podnikatele, aby se ujistil, jestli bude se svými aktuálními zisky platit či neplatit daně. Nedoplatky jsou hlavně u fyzických osob neplatící daně běžnou záležitostí, ale je dobré vědět, kolik případně budeme doplácet, abychom se na tuto situaci připravili.

Co všechno do daňové kalkulačky budeme muset vypsat?

Daňová kalkulačka funguje naprosto stejně jako daňové přiznání. Vyplníte příjmy od všech vašich dodavatelů, dále slevy, pokud nějaké máte, dále zálohy na placení sociálního a zdravotního pojištění a samozřejmě další podobné věci, které běžně vyplňujete do daňového přiznání.

Kalkulačka vám sama vypočítá základ daně, vypočítá vám, kolik zhruba máte příjem měsíčně a jestli platíte či neplatíte daň. Vyjde vám vždy na konci přeplatek nebo nedoplatek. Mnohdy vás to uklidní, protože i když si myslíte, že máte velké příjmy, tak mnohdy nejsou tak vysoké, abyste daň dopláceli.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.