Jaké návyky vám přinesou bohatství po čtyřicítce?

Jaké návyky vám přinesou bohatství po čtyřicítce?

Kdo by nechtěl být bohatým. Bohužel drtivá většina lidí neví, jak se k bohatství dostat. Mnozí lidé chodí do zaměstnání a doufají, že jednoho dne přijdou na přelomovou myšlenku, která změní jejich život. Jenže než nápad přijde, můžete se snažit o to, abyste se aspoň po čtyřicítce cítili jako bohatí a jiní úspěšní. Pomohou vám k tomu návyky, které si osvojte už nyní. Díky těmto návykům budete moct jít už po čtyřicítce do důchodu, jelikož budete mít naspořeno víc než jiní lidé na světě. Jaké že návyky vás dostanou po čtyřicítce k nezávislým lidem? 

Pokud chcete svou kariéru ukončit už v raném věku a nikoli až tehdy, kdy na to budete mít věk, doporučujeme si už nyní vytvářet dostatečné rezervy a zdroje, z nichž budou peníze po čtyřicítce přicházet. Abyste si naspořili dostatečnou rezervu, musíte si osvojit jen několik návyků, které vám pomohou docílit vašich cílů a snů.  

Nejdříve si zaplaťte svou budoucnost 

Ne nadarmo se říká, že byste si vždycky nejdříve měli zaplatit svou budoucnost. To znamená, že byste měli každý měsíc odkládat nějaké peníze stranou, které rádi uvidíte v budoucnosti dokonce krapet zhodnocené.  

V ideálním případě doporučujeme ukládat si nějaké finance na spořící účet, kde je vysoký úrok, tudíž i vysoké zvýhodnění. Kromě toho se vyplatí investovat do dluhopisů nebo jiných investic, přece jen i to je něco, kde budou peníze jen sílit s plynoucími léty.  

Začněte si přepočítávat cenu na čas 

Už jste četli web The Money Habit? Právě zde autorka webu říká, že pro dosáhnutí vysoké hodnoty ušetřených peněz byste si začít své nákupy přepočítávat na časové jednotky, ne na dolary či peníze obecně. Jinými slovy platí, že byste si měli místo ceny vytouženého telefonu říct, jak dlouho byste si na telefon šetřili. Díky tomu se zamyslíte nad tím, jestli chcete nebo nechcete investovat do dané věci. Najednou bude mít pro vás vytoužená věc zcela jinou hodnotu. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.