jaké nadace jsou největší

Jaké nadace se řadí mezi největší v USA?

Pokud máte dostatek peněz, bylo by smutné je nechávat všechny pro sebe. Přece jenom se najde mnoho těch, kteří peníze potřebují mnohem více, než vy. Udělejte tedy dobrý skutek a darujte alespoň něco třeba charitě, nadacím nebo dětským domovům. Hlavně nyní před vánočními svátky jimi uděláte obrovskou radost! Třeba tak to dělají miliardáři, kteří přispívají nějaké nadaci. Pojďme si nyní zmínit ty největší ve Spojených státech amerických.

Možná se ptáte, proč nezmíníme největší nadace v České republice. Zde těch nadací zatím bohužel není tolik a nedosahují tak velkých rozměrů. Navíc jen řada českých miliardářů přispívá na nadaci, ve Spojených státech amerických jsou mnohem štědřejší.

Přehled o největších nadačních institucích vzniká každým rokem v americkém Forbesu, kdy se konkrétně zohledňuje nejen velikost organizace, co se týče peněz, ale taky jak efektivně se peníze v dané nadaci vybírají.

• United Way Worldwide

Asi největší americkou nadací je nadace United Way Worldwide, která se nachází ve Virginii. Má na starosti sociální a komunitní projekty a výše darů se pohybuje kolem čtyř miliard dolarů. Efektivita při výběru příspěvků se pohybuje kolem 92 procent.

• Food for the poor

Už z názvu vyplývá, že nadace Food for the poor bojuje hlavně proti světové chudobě. Najdeme ji na Floridě a výše darů se pohybuje kolem jedné miliardy dolarů. Efektivita výběru příspěvků je však vyšší než už předešlé nadace, a sice kolem 97 procent.

• Task force for Global Health

Tato nadace se zaměřuje hlavně na mezinárodní lékařskou péči. Výše darů se pohybuje kolem tří miliard korun a efektivita vybírání peněz dosahuje rovných sta procent!

• Ymca of the USA

Tato nadace sídlí v Chicagu a specializuje se na programy pro mládež. Efektivita výběru peněz je pouhých 89 procent, ale výše darů je zhruba 1,2 miliard dolarů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..