novinky u daně z příjmu

Jaké jsou v tomto roce novinky u daně z příjmů?

Daně jsou něco, co zrovna nemáme v lásce. Neustále se snažíme snižovat daně, protože jsou abnormálně vysoké, ale nedaří se nám to tak, jak bychom si představovali. Nyní se však můžeme dozvědět, co alespoň nám přinesl tento rok, tudíž tak budeme moct pouvažovat nad tím, co by se tak mohlo změnit v roce příštím.

Tento rok byl v oblasti daně z příjmů velice zajímavý. Byli jsme svědky hned několika novinek, které se nás samozřejmě velice týkají. Pokud jste některé novinky prošvihli, přinášíme vám krátké shrnutí, co se vlastně v tomto roce v oblasti daně z příjmů dělo. Je toho samozřejmě mnohem více, ale my jsme pro vás vypíchnuli jenom to nejdůležitější, na co bychom měli klást asi největší důraz a největší pozornost.

Nová novela o daních z příjmů

Od prvního července se nám do provozu dostala nová novela zákona o daních z příjmů. Ta nám přinesla mnohé, hlavně přineslo pro celé zdaňovací období tohoto roku zvýšení daňového zvýhodnění na druhé, třetí a taky další dítě. To byla pozitivní zpráva hlavně pro četné rodiny, které toto zvýšení opravdu potěšilo.

Ještě více byli potěšeni ve chvíli, kdy se zjistilo, že se nebude jednat o zvýšení daňového zvýhodnění o pár set, ale rovnou o pár tisíc. To je pozitivní stejně jako ta zpráva, která se týká příštího roku a zvýšení minimální mzdy o rovnou tisícikorunu – ale to zase patří do zcela jiné kategorie a s tímto článkem to nijak nesouvisí, ale pro zajímavost je to rozhodně dobré vědět.

Co dál nás letos potkalo u daní z příjmů?

Co se týče daňových sazeb pro tento rok, tak zůstaly nezměněny. Dále se uplatňuje u zdanění mezd princi superhrubé mzdy. Co se ale týče podpory produktů pro finanční zajištění ve stáří, tak tato oblast se nyní řídí taky změnami zákona o daních z příjmů. Je nutné se tedy v tomto případě informovat o maximálních částkách daňových odpočtů od základu daně plateb do třetího důchodového pilíře.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.