jaké firmy dostaly

Jaké firmy dostaly nově své majitele do žebříku nejbohatších Čechů?

Pokud se zajímáte o svět podnikání, jistě vám neuniká každým rokem ani žebříček těch nejbohatších Čechů, který každoročně zveřejňuje časopis Forbes. Už nějaký ten pátek se na prvním místě vyskytuje Petr Kellner, který má na svém bankovním kontu více jak 300 miliard korun. Andrej Babiš se už taky nějaký ten pátek vyskytuje v tomto žebříčku, ale otázkou je, kdo je v tomto žebříčku nově, respektive jaké firmy dostaly své majitele do žebříčku nejbohatších Čechů. Nováčků od loňského roku poměrně přibylo. Celkově se jedná asi o jedenáct miliardářů.

Pojďme se tedy podívat na firmy, které své majitele dostaly nově do žebříčku těch nejbohatších v Česku. Jistě se budete divit, kdo se do žebříčku dostal.

• Česká zbrojovka

Českou zbrojovku znáte jako společnost, která působí na uherskobrodsku. Minulý rok byl pro tuto společnost vážně zajímavý – tržby se totiž vyhouply k neuvěřitelným čtyřem miliardám. Není se čemu divit, když právě Česká zbrojovka dostala svého majitele Reného Holečka nově do žebříčku těch nejbohatších Čechů. Na svém kontu má více jak šest miliard korun, je mu 51 let a kromě České zbrojovky ještě vlastní firmu AWT.

• Prosperita

I Prosperita dostala svého majitele Miroslava Kurku k těm nejbohatším lidem České republiky. Ujal se krásného 53. a 54. místa, a to se svými 3,5 miliardami korun. Je o pět let starší než majitel České zbrojovky, je mu tedy 56 let, a už nevlastní k této společnosti nic dalšího.

• Centropol

Společnost s energiemi dostala taky svého majitele k těm nejbohatším v Česku. Vlastníkem této společnosti je Aleš Graf, který má na svém kontu necelé tři miliardy korun. Je velmi mladý, je mu pětačtyřicet let. Je vlastníkem pouze této společnosti – společnosti Centropol.

Mezi další nováčky v žebříčku nejbohatších Čechů se řadí například Igor Fait se společností Jet Investment, dále třeba Jiří Trávníček se společností Pegas nebo třeba Miroslav Barnet se společností Multigate.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..