jak na lepší spánek

Jak na lepší spánek?

Každý z nás se po dlouhém a namáhavém dni těší do postele. Někdy není nic lepšího, než po dlouhém pracovním týdnu strávit celý víkend v posteli. Každý den bychom však měli dbát na to, abychom alespoň osm hodin spali. Řada z nás ale může mít problémy se spaním, můžou nás bolet záda nebo se můžeme neustále budit či často nemůžeme usnout. Čím to je? A jak tedy docílit kvalitnějšího a hlavně lepšího spánku?

Existuje hromada důvodů, proč se vám špatně spí. Někdy jsou to zdravotní důvody, proto si nejdříve sami zodpovězte otázku, jestli vás třeba netrápí rýma nebo ucpané dutiny či nějaké jiné podobné zdravotní důvody. Jejich řešení totiž spočívá v návštěvě u lékaře.

Pokud se však problémy se spaním vyskytují i tehdy, kdy jste naprosto zdraví, možná je problém jinde.

Bolí vás záda?

Jestli vás každé ráno bolí záda, důvodem je možná vaše matrace. Na matraci by se rozhodně nikdy nemělo šetřit, i když to bude znamenat, že utratíme polovinu naší měsíční výplaty. Matrace by určitě neměla být příliš měkká, ale raději se má upřednostňovat trochu tvrdší typ. Vyměňovat by se měla zhruba po sedmi letech.

Pokud vaše problémy s bolavými zády přetrvávají, i když si koupíte nějakou kvalitní matraci, důvodem můžou být šprušle, tedy to, co se nachází pod matrací a je součástí postele. Tento základ by měl být přizpůsobivý.

Máte problém s usínáním?

Jestli patříte k těm, kteří během dne vypijí mnoho kofeinových nápojů, možná máte problém každý den usnout. Jestli do půl třetí do rána počítáte ovečky, nikdy nesplníte potřebné hodiny spánku. Ovšem i na problémy s usínáním je lék, a to v podobě čaje s meduňkou. Meduňkový čaj vás uklidní a usnete po něm takřka ihned.

Samozřejmě na klidnější spaní vám pomůžou i nějaké prášky na spaní, ale vždy nejdříve zkuste tu nechemickou a neškodlivou variantu v podobě meduňkového čaje.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..