Jaké faktory stojí za úspěchem nejbohatšího muže světa?

Jaké faktory stojí za úspěchem nejbohatšího muže světa?

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi, kdo je na světě nejbohatší – víte, kdo by se vám po takové otázce objevil v zrcadle, jaké měla zlá macecha Sněhurky? Objevil by se vám Jeff Bezos, kolem kterého se točilo ještě donedávna nejedno médium, jelikož se rozváděla. Média tento rozvod označila za nejdražší rozvod století, o čemž ostatně není pochyb. Z bývalé manželky Jeffa Bezose je dnes rázem jedna z nejbohatších žen světa, a to jí přenechal jen pár procent z firmy Amazon, díky které vyřadil z prvního místa žebříčku nejbohatších lidí Billa Gatese, který se na tomto postu dlouhá léta vyhříval.  

Nabízí se otázka, co všechno stojí za úspěchem Jeffa Bezose? Samozřejmě za jeho miliardovými zisky stojí Black Friday, ale kromě tohoto dne za tím stojí ještě daleko více faktorů. Prozraďme si, co za úspěchem dnes už nejbohatšího muže světa, stojí.  

Obklopuje se těmi nejlepšími 

Pokud se budete přátelit se slepicemi, budete nízko u zemi. Pakliže se budete přátelit s orly, budete létat vysoko. Tak zní staré přísloví, které by měl mít každý podnikatel na paměti. Přece jen je třeba si uvědomit, že jste průměrem pěti lidí, se kterými trávíte nejvíce času. Inspirujte se tedy Jeffem Bezosem a setkávejte se jen s těmi nejlepšími, kteří dosahují obrovského skóre v testech, kteří mají odpovědi na různé typy otázek, kteří mají konstruktivní kritické myšlení.  

Myslete ve velkém 

Pokud budete myslet v malém, budou se vám dít jen ještě menší věci. Pakliže budete myslet ve velkém, budou se vám dít věci větší. Pokud budete myslet v obrovském měřítku, dít se vám budou věci velké. Tak to zkrátka funguje. Čím větší ambice, tím větší úspěch.  

Ať vize zůstává pevná 

Jeff Bezos je zastáncem názoru, že vize musí vždycky zůstat pevná. Jak se říká, vyzkoušejte různé způsoby, jak něco udělat, ale nikdy neměňte svůj cíl a důvod, proč to děláte.  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..