Jak by měla vypadat židle do kanceláře

Jak by měla vypadat židle do kanceláře

Každá kancelář by měla být vybavení kvalitním nábytkem. Neměla by postrádat hlavně stůl a kancelářskou židli. Zatímco při výběru stolu bereme v potaz hlavně jeho výšku a hloubku (myšleno tak, aby počítač byl od očí dostatečně vzdálený, nikoli příliš blízko), při výběru ideální kancelářské židle hraje svou roli daleko více faktorů. Víte, podle čeho kancelářskou židli vybírat a jak by taková kancelářská židle měla vypadat? 

Při výběru kancelářské židle si musíte uvědomit, k čemu vám má taková kancelářská židle sloužit. Podle toho se rozhodujte. Pokud na ní nebudete trávit déle jak čtyři hodiny denně, nemusíte si kupovat židli zrovna kvalitní, která by měla polohovatelné opěradlo nebo která by měla opěrku hlavy či mírný předklon. Pokud však budete na židli sedět déle než čtyři hodiny denně, pokud na ní budete vysedávat osm hodin či více, pak investujte do židle opravdu kvalitní 

Když budete židli využívat osm hodin denně 

Pokud vám kancelářská židle slouží ke klasické, osmihodinové pracovní směně, doporučujeme koupit kvalitní, nejlépe ergonomickou židli, která bude mít synchronní mechaniku polohování, která také bude mít nastavitelný a správně tvarovaný opěrák, která bude zároveň mít nastavitelnou bederní opěrku a nastavitelnou područní opěrku.  

Takové židle jsou sice dražší, ale předejdete s nimi bolesti zad nebo křečovým žílám, jež vznikají ve chvíli, kdy při sezení vaše nohy nesvírají úhel devadesát stupňů.  

Když budete židli využívat více jak osm hodin denně 

A pak tu jsou workoholici či ti, kteří mají delší pracovní dobu, než je obvyklé. Nabízí se otázka, jakou židli si mají koupit oni. Kromě zmiňované synchronní mechaniky polohování, nastavitelného a správně tvarovaného opěráku a nastavitelné bederní a područní opěrky by měla mít takto dlouho využívaná židle i pevnou a stabilní konstrukci, ergonomický, tvarovaný sedák, kromě toho také nastavitelnou výšku, hloubku i sklon a podhlavník. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.