výbava do tělocviku

Jaká je povinná výbava do tělocviku?

Opět je tu září – škola takzvaně volá. Děti se rozhodně netěšily na dalších deset měsíců, které budou muset strávit v této instituci, ovšem je nutné zmínit, že podzimní prázdniny jsou tu cobydup, a tak si školy vlastně nyní ze začátku ani moc neužijí. Nicméně předměty si asi vyzkouší už všechny – hlavně tělocvik je nemine.

Tělesná výchova je pro nesportovce noční můra. Většinou se snaží se jí vyhýbat, ale bohužel nemůžou se této výchově vyhýbat celoročně. Většinou se snaží získat uvolnění od lékaře, ale ten jim samozřejmě uvolnění taky nedá jen tak – bez důvodu. Další možnost je domluvení se s tělocvikářem na nějaké individuální výuce nebo na mimoškolním kroužku. V těch nejčastějších případech se však do tělocviku opravdu chodit musí.

Abyste nedostali pětku za to, že nemáte převlečení, dbejte na nošení povinné výbavy. Z čeho se však povinná výbava do tělocviku skládá?

• Boty

Důležitou (možná i nejdůležitější) součástí jsou boty. Ty nesmí v takové výbavě do tělocviku rozhodně chybět. Nejčastěji musí být se světlou podrážkou, tedy vhodné jsou hlavně takzvané sálovky. Světlá podrážka je velice důležitá už jenom proto, že nedělá rýhy ani čáry na podlaze v tělocvičně. Nicméně měla by být tato obuv taky pohodlná a mnohdy je dobré mít vyvýšenou podrážku, díky které se docílí pohodlného běhání a celkového pohodlného sportování.

• Tepláky, tričko

Tělocvik je jediný předmět, ve kterém můžeme nosit tepláky. Jinak jsou ve škole tepláky tabu, i když se s nimi v poslední době hojně potkáte. K teplákům samozřejmě přihoďte nějaké tričko – nemusí to být v žádném případě termo, tedy funkční. Do tělocviku stačí i to nejběžnější, co najdete doma.

• Pití

Samozřejmostí je pitný režim. Dbejte na něj hlavně v tomto předmětu, protože právě zde je potřeba dodávat tekutiny, když se zpotíte či po nějakém náročném cvičení, po něž vám vyschne v ústech.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..