praha

Unikátní místa hlavního města Česka, která musíte vidět!

Teplé počasí nám konečně umožňuje vyrazit ven a dýchat čerstvý vzduch. Většinou se zaměřujeme až na dovolené, které podnikneme přes letní horké měsíce, ale je třeba také plánovat i nějaké drobné jednodenní výlety, které můžeme podniknout třeba jen o víkendu. Mezi dětmi jsou oblíbené zejména zoologické zahrady, které jsou hlavně během teplého počasí hojně navštěvovány. Pokud však netoužíte vidět zrovna zvířata, pak se zaměřte na unikátní místa v České republice, které bychom rozhodně měli alespoň jednou za život vidět.

Za zmínku stojí rozhodně hned řada hradů, zámků a zřícenin, na které se můžeme jít podívat opravdu kdykoliv, nikoliv jen o víkendu – teda vyjma pondělí, což je zrovna den, kdy na většině hradů a zámků probíhá údržba a úklid. Pokud vás však neláká historie, ale chcete skloubit příjemné poznávání nového města například s obědem, s kávou a s nákupy, pak se zaměřte na větší či velká města České republiky, která bychom rozhodně jednou za život navštívit měli, pokud v nich tedy samozřejmě nežijeme. Mezi taková města se řadí například Brno, Zlín, Ostrava a hlavně také hlavní město Praha. Právě Praha v sobě nese nejvíce unikátních míst, která stojí za to navštívit, protože je všichni moc dobře známe. Bohužel je Praha město plné turistů, to ovšem nevadí, protože jednotlivá místa za to stojí.

Která místa stojí za to navštívit?

Mezi nejoblíbenější turistické atrakce patří především Karlův most a Pražský hrad, což jsou takové dominanty hlavního města. Každý by však měl projít i Václavské náměstí společně se Staroměstským náměstím a posléze taky Petřínskou rozhlednu, která poskytuje neobyčejný výhled na celé hlavní město. Pro rodiny s dětmi je zde k dispozici zoo, která je hodnocena jako nejkrásnější a nejnavštěvovanější v České republice. Samozřejmě se můžeme těšit taky na Matějskou pouť, která se pořádá zhruba měsíc od března do konce dubna.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..