minimální mzda 2018

Jaká bude minimální mzda v roce 2018?

Jelikož je tady pomalu konec podzimu, vyplývá na povrch řada novinek a uzákonění, které se budou týkat roku příštího. Například konečně vyplynuly na povrch i informace o minimální a průměrné mzdě, což je něco, co nás asi nejvíce zajímá. Přece jenom peníze jsou důležité a bez nich to v dnešním světě nejde, proto bychom měli vědět, na čem jsme a na čem budeme.

Co se týče té průměrné mzdy v příštím roce, ta bude o tisíc korun vyšší než letos. Pohybovat se tak bude mírně nad hranicí 28 tisíc korun. Samozřejmě s tímto navýšením průměrné mzdy se bude pojit také navýšení různých pojištění – tedy hlavně růst důchodového a zdravotního pojištění.

Jestliže vás spíše zajímají informace o té minimální mzdě, která je stanovena pro příští rok, tak vám tyto informace nyní rádi zmíníme.

Polepšení o tisíc korun

I v této oblasti se můžeme těšit na polepšení. Výše minimální mzdy se od 1. ledna zvýší o tisíc korun. Dosáhne se tak částky 12 200 korun. Letos jsme se museli smířit s minimální mzdou 11 tisíc, letos to tak bude o trochu lepší.

Za poslední tři roky se minimální mzda výrazně zvyšuje rok co rok. Je to možná důsledkem tak dobré ekonomiky, kterou v České republice aktuálně máme. Pojďme si připomenout, jak šel čas s růstem minimální mzdy.

• rok 2014

V tomto roce dosahovala minimální mzda osmi tisíc a půl. Při omezeném pracovním uplatnění zaměstnance jsme se dočkali pouhých osmi tisíc korun.

• rok 2015

V tomto roce se částka zvedla o krásných sedm stovek, kdy se tak dotkla 9 200 korun. Osm tisíc při omezeném pracovním uplatnění zaměstnance bylo ponecháno.

• rok 2016

Částka se zvedla opět o sedm stovek, tudíž jsme se dotýkali už skoro deseti tisíc korun (částka spočinula na 9 900 korunách). Zvedla se však minimální mzda při omezeném pracovním uplatnění zaměstnance, kdy spočinula na 9 300.

• rok 2017

Najednou se částka zvýšila o více jak sedm stovek a dosáhlo se krásných jedenácti tisíc korun, a to i při omezeném pracovním uplatnění zaměstnance.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..