Jak účinně relaxovat a čerpat novou energii a inspiraci?

Abyste mohli být produktivní, vytvářet nové věci a být připraveni čelit novým výzvám, je důležité poslouchat své tělo. Když je vyčerpané, dopřejte mu kvalitní odpočinek, a to bez výčitek! Představíme vám klasické, ale účinné druhy relaxu, které můžete vyzkoušet!

Sport

Jedním z nejúčinnějších typů aktivního odpočinku je sport. Ať už běh, cvičení v posilovně, hraní tenisu, nebo výšlap na hory. Během fyzické aktivity vaše myšlenky směřují pouze k tomu, že vás například bolí noh nebo píchá v boku, tedy pouze na danou aktivitu. Navíc se vyplavují endorfiny, které jsou známé jako hormony štěstí.

Příroda

Pokud nechcete zrovna sportovat, vydejte se do přírody. Nemusíte jít nutně na túru nebo jít běhat, stačí vyjít na zahradu, do parku nebo do lesa. Zelená barva uklidňuje a navozuje pocit klidu. Doporučujeme pobyt v přírodě absolvovat bez berliček, ať už ve formě sluchátek či knížky, a vnímat čistě zvuky a vůně přírody.

Vana plná pěny

Na uklidnění a relaxaci můžete jít také klasicky, a to horkou vanou plnou pěny, případně soli. Koupelnové soli a pěny lze pořídit i s levandulí, případně jinými antistresovými složkami. Relaxační atmosféru lze podpořit svíčkami, případně relaxační hudbou.

Knihy nebo podcasty

Pokud své myšlenky chcete zaměřit jiným směrem a svou hlavu zaměstnat úplně něčím jiným, přečtěte si knihu, i kdyby ten největší brak. Vyberte si žánr, spisovatele nebo téma, které vás zajímá a vtáhne.

Masáž

V rytmu ťukající prsty, zkušené prohmatání svalů a uvolňující pocit. Zbavte se napětí nejen v hlavě, ale i v těle. Dobrá masáž odbourá ztuhlost svalů, dovolí vám vyčistit si hlavu a pomůže vám se uvolnit.

Nebo cokoliv, u čeho se cítíte dobře

Nemusíte se řídit ani jedním bodem. Nejdůležitější, u odpočinku a relaxace, je si je především dovolit a vybrat si to, co je vám příjemné a u čeho můžete vypnout hlavu, případně u čeho vám myšlenky lítají úplně jiným směrem. Dělat už můžete cokoliv: navštívit saunu, zajít za příteli, trávit čas u filmů nebo seriálů, venčit psa nebo nakupovat. Je to na vás. Hlavně si to užijte.

Přečtěte si také:

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..