Papírové peníze

Jak to bude v budoucnu s papírovými penězi?

Všimli jste si toho, že papírové peníze opouští naše životy? Vždyť kdo z nás platí všude hotově? V nedávné době se ukázalo, že většina z nás platí bezhotovostně, protože je to mnohem pohodlnější a rychlejší způsob placení. Lidé se dnes dokonce nebojí platit své objednávky na internetu, protože chtějí mít své objednané zboží co nejrychleji u sebe. Už si netouží své zboží kontrolovat, už jednoduše platí bez rozmyslu, jenom ať už zboží mají u sebe. Otázkou ale je, co bude v budoucnu s papírovými penězi? Už nyní je využíváme minimálně, znamená to tedy, že zmizí z povrchu zemského?

Pokud sledujete dění ve světě financí, určitě vám neunikly vize, které se objevují nejen na internetu. Říkají, že díky obrovskému nárůstu bezhotovostních plateb se z nás stane bezhotovostní společnost, která ke svému životu papírové peníze nebude potřebovat. Podle odborníků se však peníze nepřestanou tisknout, k jejich zmizení a případnému zrušení tak rychle nedojde.

Vždyť peníze jsou na světě více jak 2700 let! Můžeme jim děkovat za to, že do světa přinesly směnný obchod.

Možností bezhotovostního placení přibude

Sice jsou odborníci toho názoru, že papírové peníze ze světa tak rychle nezmizí, bohužel všechno svědčí o opaku. Neustále přibývá obrovské množství způsobů bezhotovostní platby. Mince a bankovky, už si takřka nikdo nevybírá, pokud to není nutné, mnozí lidé už ani nenosí své peněženky, protože kreditní karty zasunou do multifunkčního obalu na telefon. V budoucnu však nebudeme muset nosit ani kreditní kartu či telefon, pomocí něhož většina z nás platí.

Do módy se totiž dostanou jiné platící technologie. Už dnes se setkáte s platícími hodinkami nebo náramkem, takových inovací však bude neustále přibývat.

Co budou dělat pouliční umělci?

Samozřejmě i bezhotovostní placení má své nevýhody. Například si lámou hlavu pouliční umělci, kteří si najednou nebudou moct vydělávat, pokud papírové mince a bankovky odejdou ze světa. Taky se zatím neví, jak budeme platit čerstvé potraviny na trzích nebo jak se bude dětem dávat kapesné či příspěvky do prasátka.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.