Úspěšný podnikatel

Úspěšní lidé radí: Věci, které by měl dělat každý podnikatel

Pokud se rozhodnete vstoupit do světa podnikání, musíte se naučit mnohým věcem. Například se musíte neustále učit, protože žádný učený z nebe nespadl, musíte se taky stále motivovat a inspirovat. Tak to chtěla udělat i známá obchodnice Barbara Corcoran, která se rozhodla naučit se a následně uplatňovat ve svém životě to, co dělají a uplatňují úspěšnější lidé. Jedná se hned o několik věcí, které by měl dělat každý podnikatel.

Barbara Corcoran je dnes velice úspěšná dáma. Je jí necelých sedmdesát let a stala se průkopnickou v oblasti realit. Samozřejmě ani její podnikatelská dráha nebyla procházka růžovým sadem, byla plná kotrmelců a podobných překážek. Ona se však rozhodla jít kupředu a rozhodla se dělat to, co dělají jiní úspěšní lidé.

Co to je?

Buďte přehnaně optimističtí

Málokterý podnikatel si uvědomuje, že síla spočívá především v jeho myšlení. Pokud budete myslet negativně, budou se dít i negativní věci. Jestli však budete myslet na věci pozitivní, všechno pozitivní se bude dít i vám. Barbara říká, že by člověk měl být až přehnaně optimistický. Na optimismu přece není nic špatného, navíc ho nikdy není dost. Říká, že i kdyby vám každý říkal, že je pohár prázdný, vždy se na něj musíte dívat tak, jako kdyby byl plný.

Skočte, potom přemýšlejte

Každý běžný smrtelník, který chodí denně do zaměstnání a který pracuje někdy i více jak osm hodin denně, dělá vše tak, že si nejdříve věci promyslí, než je udělá. Jenže podnikatelé moc dobře vědí, že to nejkrásnější a zároveň největší přichází při riskování. Riskujte, skočte do propasti a teprve pak přemýšlejte, co budete vlastně dělat.

Barbara tvrdí, že každý člověk je moudřejší pod palbou, než když se na věc dívá zvenčí. Věci tedy nikdy neanalyzujte, jednoduše do nich skočte po hlavě a logiku nechte na chvilku stranou. Může vám totiž mnohdy ublížit než pomoct.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..