Jak se chovat u pohovoru a jak snadno zazářit?

Jak se chovat u pohovoru a jak snadno zazářit?

Dostali jste nabídku snů a teď už jen musíte udělat dobrý dojem u pohovoru? Žádný strach. Rady se na vás určitě valí ze všech stran. Některé říkají, že máte být přirození, jiní raději, že se vyplatí předem svou řeč naučit nazpaměť. Co opravdu potřebujete je těchto pár bodů. 

Připravte si s sebou materiály 

Pokud neradi mluvíte a vždy potřebujete mít po ruce nějaký malý tahák, není na škodu si s sebou do aktovky vzít nějaké reprezentativní dokumenty. Představte zaměstnavateli například svou předchozí práci, ukažte mu některé z osvědčení, nebo jen vložte do ruky vámi připravený životopis, podle kterého se vás může začít vyptávat. 

Otázky na platební ohodnocení 

Téměř na každém pohovoru se vás zeptají, jaký si představujete svůj plat. Je to složitá otázka, protože při podhodnocení s vámi může zaměstnavatel hned souhlasit, a pak bude těžké se dostat výše, ale při nadhodnocení zase ztrácíte šanci skoro ihned. Vyhýbejte se proto konkrétní odpovědi. Řekněte, že je nejprve třeba se podívat na konkrétní úkony, které po vás budou požadovat, a teprve pak budete schopni říci konkrétní cenu.  

Bude-li zaměstnavatel naléhat na konkrétní částku, zvolte rozmezí, které se pohybuje od minimálního do maximálního. Odpovíte na otázku a zachováte si širší možnosti. 

Oblečte se pohodlně 

Nezáleží na tom, v čem přijdete, pokud to nebudou tepláky nebo outfit na zahradu. Pokud vám nevyhovuje kompletní oblek, zvolte elegantní džíny a společenské boty s košilí. Dámy nemusí za každou cenu zazářit výstřihem a vysokými podpatky. Vždy se oblečte tak, abyste na pohovoru byli uvolnění a nemuseli se soustředit na těsné utažení svých kalhot nebo sukně.  

Dámy by do oblečení měli započítat také make-up. Vaše umělecké snahy bohužel v tento den nikoho neokouzlí. Proto i pokud je výrazný make-up součástí vaší image, v tento den jej udržte v decentní podobě. Nezapomeňte, že v práci se dostáváte do jiné role, a tomu by mělo odpovídat také vaše oblečení a vizáž. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..