Příběh Bitcoinu. Z počátku stál sotva pár centů

Příběh Bitcoinu. Z počátku stál sotva pár centů

I když nesledujete kryptoměnu jménem Bitcoin, nemohli jste si nevšimnout toho, že dosáhla svých historických maxim. Byla to ta hlavní zpráva posledních týdnů, kterou ukončil její strmý pád rovnající se jedenácti tisícům dolarů. Zatímco někteří odborníci jsou toho názoru, že se jedná o záchvěv alarmující další ztrátu (jako tomu bylo v roce 2017), jiní jsou toho názoru, že rekordy budou ještě padat. Ať už je budoucnost kryptoměny jakákoliv, vraťme se na začátek – do dob, kdy se prodávala za sotva pár centů.  

Historie Bitcoinu není příliš dlouhá 

Pokud se o kryptoměny zajímáte, víte, že řadu z nich je možné označit za nováčky na trhu. A Bitcoin mezi ně patří. K jeho stvoření došlo v roce 2009. Tou dobou, kdy lidé neměli ani ponětí, co to kryptoměny jsou nebo k čemu mohou sloužit či jakých hodnot mohou dosahovat, se jejich cena pohybovala kolem několika málo centů.  

V době vzniku Bitcoinu se mluvilo o kryptoměnách jenom na ekonomických a technických školách, ale byla to spíše téma vášnivých diskuzí (ostatně jako dnes). Když se přišlo na to, že se jedná o myšlenku s potenciálem, vedlo to k nárůstu Bitcoinu na tisíc dolarů (psal se rok 2013).  

Toho roku došlo poprvé k obchodování s touto kryptoměnou. Obchodníky byli většinou studenti, kteří z ní chtěli vytěžit nejvíce. Je však pravdou, že o většinu zisku přišli, jelikož prodali Bitcoiny příliš brzy. Nikdo netušil, že velké kryptoměnové dobrodružství teprve začíná.  

Zajímavý rok 2017 

Tím nejzajímavějším rokem (nebereme-li v potaz rok 2020 a nynější rok 2021) byl rok 2017, kdy kryptoměna poprvé dosáhla svého maxima. Tehdy se přiblížila k úrovni dvaceti tisíc dolarů. Opět platilo, že řada lidí velmi zbohatla, což přilákalo řadu nezkušených investorů (ostatně jako nyní). Poháněla je vidina vysokých zisků, bohužel následovalo velké zklamání. Hodnota Bitcoinu se propadla, a to velmi výrazně – pod hranici čtyř tisíc dolarů.  

Pokud to tehdy člověk vydržel a vyčkal, nyní se raduje z enormních zisků. Přece jenom se dnes hodnota této kryptoměny pohybuje kolem jednoho milionu korun (čili v rozmezí padesáti až šedesáti tisíc dolarů). 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..