Rekvalifikační kurzy. Které jdou na dračku?

Rekvalifikační kurzy. Které jdou na dračku?

Možná jste přišli o práci a ve vašem oboru je nyní těžké najít uplatnění, nebo zkrátka hledáte vhodnou pracovní změnu – v obou případech se vám bude skvěle hodit rekvalifikační kurz, který vás připraví na práci v novém oboru. Které rekvalifikační kurzy jsou dnes nejžádanější a proč? Poradíme! 

Účetnictví 

Mezi vysoce oblíbené kurzy patří kurz účetnictví, případně mzdové agendy. K tomuto kurzu nepotřebujete žádné předchozí znalosti, což je první výhoda. Tou druhou je pak vidina práce bez fyzické námahy, obvykle na jednu směnu v teplé kanceláři. Mezi zaměstnavateli je navíc tato pozice stále poptávaná a v některých firmách ji lze vykonávat i na dálku nebo na částečný úvazek. 

Marketing 

Velmi oblíbeným kurzem je dnes kurz marketingu a příbuzných činností – například grafiky, správy sociálních sítí, PPC reklamy či copywritingu. Pro tyto kurzy také nejsou potřebné předchozí zkušenosti, určitě se ale hodí jistý cit a vlohy. Odměnou mohou být velmi zajímavé pracovní pozice s dobrým platovým ohodnocením. 

Personalistika 

Pro všechny, kteří milují práci s lidmi, je skvělou volbou kurz personalistiky, který absolventům umožní ucházet se o místa personalistů a zajišťovat následně nábor zaměstnanců i péči o ně ve firmách. Personalistika úzce souvisí i se dvěma výše uvedenými obory a skvěle se s nimi doplňuje. 

Asistent pedagoga 

Jako asistenti pedagoga můžete ve školách provozovat vysoce specializovanou výchovnou činnost, např. práci s žáky se speciálními potřebami, nebo s integrovanými žáky. Pokud tedy máte rádi děti a hledáte práci na ranní směny v příjemném prostředí, může být tato rekvalifikace skvělou volbou. Pro možnost absolvování tohoto kurzu vám navíc stačí i jen základní vzdělání. 

Svářeč a palič 

Pokud preferujete manuální práci, skvělou volbou je kurz svážeče a paliče. Ten vám umožní po 200 hodinách kurzu a úspěšných zkouškách získat poměrně dobře placenou práci, a to bez větších obtíží. Poptávka po této profesi je totiž na trhu velká. 

Kadeřnice či kosmetička 

Jste-li esteticky zaměření a máte rádi práci s lidmi, zajímavou volbou může být kurz kadeřnice či kosmetičky. Délka kadeřnického kurzu je sice až 600 hodin, za tuto dobu se ale neučíte vše potřebné, od stříhání, přes barvení, melírování a trvalou ondulaci, až po péči o vlasy a poradenství ohledně kosmetiky. V případě kosmetiček trvá kurz pro středoškolsky vzdělané zájemce 300 hodin a nabídne veškeré potřebné know-how ohledně rozlišování typů pleti, ošetřování pleti i líčení. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..