Jak bezpečně investovat na začátku roku?

Jak bezpečně investovat na začátku roku?

I když mnozí ekonomové straší, že dojde ke zpomalení ekonomiky, tak tomu možná nebude. Zejména investoři by neměli otálet nebo dlouho čekat, čekání je jenom obírá o možné zisky, kterých by mohli dosáhnout, pakliže by investovali bez okolků ihned na začátku roku. Pokud jste také zvažovali investování, ale vloni jste se k tomu nedostali, co začít investovat právě letos? Zkuste to s investováním už na začátku roku, uvidíte, jaké zisky vám to přinese. Abyste neinvestovali do zajíce v pytli, prozradíme vám, do čeho se letos vyplatí rozhodně investovat, respektive do čeho se vyplatí bezpečně investovat letos v lednu, ne-li později.  

Nedávné statistiky říkají, že Češi mají v bankách přes bilion korun. Průměrná mzda se letos zvýšila, na druhou stranu se nezvýšil úrok, který banky svým klientům poskytují jako poděkování za to, že mají peníze v jejich rukách. Abyste však dosáhli trochu většího zvýhodnění, abyste své naspořené peníze o něco zvýšily, měli byste je investovat. Sice je to jeden velký risk, na druhou stranu kdo neriskuje, nic nezíská. A tak se podívejme na několik konkrétních možností, jak peníze investovat a jak tak navýšit jmění, které nám leží na účtech.  

Stavební spoření se jeví jako jasná volba 

Jako jasná volba se jeví rozhodně stavební spoření, na čemž se ostatně shoduje nejeden odborník přes investice. Stavební spořitelny navíc peníze úročí daleko vyšším procentem, než které je k dosažení na klasických spořících účtech. Většinou zmiňované úroky alespoň pokryjí úroky, které si spořitelna během spolupráce účtuje.  

Podílové fondy jsou také možnost 

Další možnost, jak investovat své peníze, je do podílových fondů. Podle odborníků je vhodné zkombinovat stavební spoření se zmiňovanými podílovými fondy. V případě podílových fondů by se neměli poslouchat zlí jazykové, odborníci jsou toho názoru, že se jedná stále o velice výhodnou alternativu toho, než nechat ležet peníze na spořicím účtu.  

Také je třeba upozornit na to, že i u podílových fondů může dojít k různým výkyvům. Toho by si však neměl člověk všímat a měl by zůstat klidný. Výkyvy jsou u investic zcela běžné, pamatujte na to. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.