Co jste o jahodách nevěděli a co pomůže jejich pěstování
Pokud dbáme na své zdraví, hledíme si i na to, co vlastně jíme. Zdravý jídelníček nám může pomoct bojovat s nemocemi, které na nás číhají na každém rohu. Do takového zdravého jídelníčku patří hlavně zelenina a ovoce. Během teplých měsíců si však ovoce i zeleninu vypěstujte raději na své zahradě, protože domácí je mnohem zdravější a bez chemikálií. V obchodech nikdy nevíte, co vlastně kupujete. Pokud byste se rozhodli pro pěstování jahod, možná by se vám hodilo pár tipů, jak na to.
Na jaké místo jahody sadit?
Jestliže sadíte jahody na své zahradě naprosto poprvé, možná přemýšlíte nad tím, kde se jahodám bude nejlépe dařit. Nejvíce vyhovující půdou je hlinitopísčitá, která v sobě má velké množství humusu a živin. Hlinitopísčitá půda je skutečně nejlepší, protože písčité půdy rychle vysychají, kdežto jílovité drží ve spodní části dlouho vláhu a poté horní vrstva rychle praská.
Čím a kdy se jahody hnojí?
Každá rostlina, aby rostla tak, jak má, potřebuje hnojení. Otázka tedy zní: „Kdy a čím jahody hnojit?“ Jahody se hnojí speciálním hnojivem na jahody, které se většinou nachází ve formě zálivky. Jahody se hnojí nejčastěji před samotným kvetením na jaře.
Černá fólie nebo netkaná textilie?
Je třeba znát základní rozdíl mezi fólií a textilií. Fólie je vlastně plast, za to netkaná textilie je speciální látka. Jak fólie, tak i textilie má své specifické vlastnosti. Fólie vydrží v záhoně dva až tři roky a je odolná proti UV záření. Silná fólie nerozpouští světlo, tudíž se pod ní drží vlhko a půda se dokonale zahřívá. A to je hlavní rozdíl mezi fólií a netkanou textilií, protože netkaná textilie světlo bohužel propouští. Jahody tak jenom chrání před jakýmkoliv porostem nebo před chladem. Během zimy se tak doporučuje mít na jahodách netkanou textilii, ale během jara už ji obměňte za tu klasickou černou fólii.