Investiční skupina DRFG má nového CEO

Investiční skupina DRFG má nového CEO

Do funkce generálního ředitele DRFG a.s. nastoupil Peter Hlaváč, bývalý finanční ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy. Za svou prioritu na nové pozici si stanovil podporu společnosti při rozšíření působnosti za hranice České republiky. Ke své nové funkci přistupuje jako k lákavé výzvě a investiční skupina DRFG je pro něj společností, ve které bude moci využít svých dosavadních zkušeností ve světě financí a investic, kterých má na rozdávání. 

Čtvrtá osobnost ve vedení DRFG 

Peter Hlaváč je posledním článkem ve složení výkonných ředitelů investiční skupiny Davida Rusňáka, kteří v DRFG nesou zodpovědnost za tři hlavní body v oblasti byznysu. Těmi jsou finance, zahrnující i investice, dluhopisy a podílové fondy, telekomunikační služby a nemovitosti. V pozici předsedy představenstva a vlastníkem skupiny s nejvyšším podílem zůstává David Rusňák.

Od papírenského průmyslu k investiční skupině 

V rámci dosavadní kariérní dráhy působil Peter Hlaváč (narozen roku 1964) na řadě manažerských funkcí v oblasti financí. Primárně tyto zkušenosti získal v papírenském průmyslu, ve kterém setrvával necelých 20 let. Vysoké pozice zastával například ve společnostech Mondi Business Paper SCP a.s., Ružomberok a SHP Group. Také poznal prostředí slovenského trhu ve společnosti SPP Distribúcia zabývající se energetikou. Ve svém dalším působišti, Dopravním podniku hl. m. Prahy měl na starosti finanční plány a ekonomickou strategii.

Velké ambice do budoucna

Nový generální ředitel má v plánu podpořit růst společnosti, zlepšit fungování vnitřních i vnějších procesů a zajistit efektivnější spojení mezi jednotlivými činnostmi investiční skupiny DRFG. Ta se v průběhu posledních let oficiálně zařadila mezi nejdůležitější investiční skupiny v České republice i střední Evropě.

Podle Davida Rusňáka jsou cíle DRFG skutečně mezinárodních rozměrů a pro nadcházející dobu vidí výrazný potenciál pro rozvoj skupiny díky novým příležitostem na poli investic. Skupině tedy smělé plány do budoucna rozhodně nechybějí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..