Elon Musk představil novinku společnosti Tesla

Elon Musk představil novinku společnosti Tesla

Elon Musk a jeho společnost Tesla má za sebou konečně dobrý rok. Po těch letech, kdy se musely propady společnosti pokrývat různými způsoby, aby se dostala v plusu do nového roku, zdá se, že vymizely. Elon Musk však nejásá a snaží se Teslu posunout tam, kde už dávno měla být. Snaží se veřejnost společně s investory zaujmout, aby akcie společnosti opět trhaly rekordy. Nově proto odhalil produkt, se kterým se brzy bude společnost Tesla chlubit. A pokud tipujete automobil, tak jste naprosto vedle.   

Novým produktem společnosti Tesla nebudou automobily  

I když se Tesla zapsala do povědomí lidí jako automobilka prodávající elektrická auta, novinkou v nabídce společnosti automobil kupodivu nebude, i když to tedy mnozí očekávali. Elon Musk se rozhodl své úsilí věnovat něčemu zcela jinému, co jistě lidé ocení. Jsou to solární střechy. I když šel tedy Elon Musk trochu mimo obor, u záchrany životního prostředí zůstal.   

Stejně jako elektrické automobily, i solární panely jsou způsobem, jak změnit znečišťování planety a jak snížit rychlost globálního oteplování.   

Solární střechy společnosti Tesla jako produkt budoucnosti?  

Nejen podle Elona Muska jsou solární střechy produktem budoucnosti. Podle něj je jenom otázkou, kdy lidé budou aktivně investovat do tohoto úsporného opatření, které snižuje energetickou náročnost rodinného domu. Solární střechy společnosti Tesla navíc mají být po designové stránce dokonalé, nemají být jenom plně funkční. 

Je však třeba konstatovat, že i když solární panely zapadají do konceptu nebo zaměření společnosti Tesla, je otázkou, jestli se tato investice společnosti vyplatí. V každém případě se odpověď dozvíme až za několik let, kdy chce Tesla představit své první solární panely. Zatím se na tomto produktu snižujícím energetickou náročnost rodinného domu aktivně pracuje. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..