5 důvodů, proč na pracovišti dochází k úrazům

5 důvodů, proč na pracovišti dochází k úrazům

Pracovní úrazy – to není nic neobvyklého. Nejčastěji k nim dochází na staveništích, která jsou doslova opředená různými riziky. Ovšem nejen na stavbách musí zaměstnavatelé dbát na dodržování zásad bezpečnosti práce. S tím případně může pomoct firma Extéria, která je předním poskytovatele poradenství v této oblasti. Dočíst se o ní můžete na internetu v řadě referencích obsahujících zkušenosti klientů. 

Jelikož statistiky ukazují, že pracovních úrazů neubývá, možná stojí využití služeb společnosti za zvážení. Pojďme si prozradit pět hlavních důvodů, proč na pracovištích k úrazům dochází.

Používání nebezpečných postupů

K častým důvodům, proč dochází. na pracovištích k úrazům je používání špatných nebo nebezpečných pracovních postupů, případně také nedodržování těch správných pracovních postupů. Na vině samozřejmě může být v tomto případě jak zaměstnavatel, který se nepostará o dostatečné množství školení, ale také samotní zaměstnanci, kteří často nerespektují zákazy nebo oprávnění. 

Ohrožení zvířaty nebo přírodními živly

Na druhém místě našeho žebříčku pěti důvodů, jež stojí za pracovními úrazy, se umístilo ohrožení zvířaty nebo přírodními živly. Zejména mluvíme o riziku při vyšetřování nebo ošetřování nemocných zvířat, jež bývají velice často náladová nebo podrážděná. 

Nesprávné používání OOPP

Pracovníci velmi často nepoužívají ochranné pracovní prostředky, případně je používají, ale špatně. To však vede také k pracovním úrazům. 

Vadné uspořádání pracoviště

Za pracovním úrazem stojí zaměstnavatel ve chvíli, kdy vadně uspořádal pracoviště, což k pracovnímu úrazu vedlo. Kupříkladu se tím myslí špatné osvětlení výrobní linky, nelogické uspořádání strojů nebo nedostatečné zajištění pracovního prostoru. 

Chybějící ochranná zařízení

Na vině je zaměstnavatel i ve chvíli, kdy dojde k pracovnímu úrazu z důvodu chybějícího ochranného zařízení. Je povinen v rámci BOZP ochránit i tímto způsobem zdraví svých zaměstnanců při výkonu pracovní náplně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..