Profese, které využívají vestavby do aut

Profese, které využívají vestavby do aut

Pod pojmem vestavba do auta si většina z nás představí obytné auto nebo dodávku upravenou k pohodlnému cestování. Digitální nomádi nebo cestovatelé v důchodovém věku nejsou jedinými klienty firem, které vám upraví vozidlo podle vašeho přání. 

Vestavbu ve vozidle ocení i ten, kdo vykonává svojí profesi mimo zázemí firmy. Jako příklad může být stavba domu, kde se vystřídá mnoho profesí: zedník, tesař, elektrikář, instalatér nebo malíř. Ti všichni si musí dopravit nejen materiál a nářadí. Na místě také upravují stavební a instalační prvky.

Pojízdná dílna nebo servisní vozidlo

Vestavbou přizpůsobíte vaše vozidlo požadavkům vaší profese. Může se jednat o uspořádání nářadí v montážním voze nebo o plnohodnotnou mobilní dílnu. Vestavbu lze technicky zřídit ve vozech všech značek. Rozhodující je šířka, hmotnost vozidla a jeho pořizovací cena. 

Přednost mají lehké materiály

Nesmíme zapomenout, že vestavba zvýší hmotnost vozidla. Proto se provádí většinou z hliníku, který je lehký a robustní. Může se ale jednat i o kombinaci kovu, dřeva a plastu. V pojízdné dílně nebo servisním voze si podle potřeby můžete nechat nainstalovat police, skříňky, zásuvky, boxy, kufříky a organizéry, vany, pracovní desky, výsuvné nebo sklápěcí panely na nářadí apod.

Stavebnicové systémy

Na trhu existuje několik druhů modulových systémů, které umožní podle potřeby kombinovat jednotlivé prvky a využít tak co nejefektivněji vnitřní prostor vašeho vozidla. Specializovaná firma vám podle vašich požadavků vyhotoví pomocí speciálního programu 3D model. Vestavba tak bude provedena přesně podle vašich potřeb a na nic se nezapomene. 

Vestavby nejen pro řemeslníky

Upravená užitková vozidla uvidíte na silnicích každodenně. Příkladem může být sanitka, pekařské nebo chladírenské auto. V centrech turisticky navštěvovaných měst se setkáte s fenoménem food truck, což je pojízdná kuchyně, eventuelně výčep.              

Za zmínku stojí i mobilní laboratoř policie ČR. Jde o upravený Volkswagen Amarok plně vybavený pro náročnou práci v terénu. V nástavbě jsou uložené kontejnery s vybavením pro zajišťování stop na místě činu, fotografické přístroje, videokamera a osvětlovací systém. Samozřejmostí je počítač s tiskárnou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..