Granátové jablko prospívá našemu zdraví

Jak granátové jablko prospívá našemu zdraví?

Zdravé stravování je neustále dokola omílané téma, které zajímá stále více a více lidí. Jelikož nás v současné době láká hlavně nepříjemná a hlavně nezdravá strava, chceme ochutnat i něco jiného, než jsou jenom hamburgery nebo hranolky. Navíc když začneme jíst trochu zdravěji, naše tělo nám nesmírně poděkuje. K takovému zdravému stravování patří hlavně takové potraviny, které nám přinesou dostatek vitaminů a tělu prospěšný látek. K takovým potravinám patří samozřejmě i ryby nebo luštěniny, ale taky i tropické ovoce, které má nevídaně dobrý vliv na naše zdraví.

O tropickém ovoci toho koluje spousta. Pravdou však je, že tropické ovoce nám pomáhá zhubnout (například ananas), protože má v sobě zajímavé látky, které zrychlují náš metabolismus, tudíž spalujeme tuky rychleji. Kromě toho je tropické ovoce výjimečně prospěšné pro zdraví.

Například takové granátové jablko je víc než jenom prospěšné.

Co je granátové jablko?

Granátové jablíčko jistě všichni dobře známe. Jedná se o plod, který vyroste na menším stromě (spíše keři), kterého známe pod názvem „granátovník obecný“. Najdeme ho hlavně ve Středomoří. Ještě donedávna jsme tento tropický plod však neznali. Málokdy se vyskytoval na pultech obchodů, ale dnes už ho seženeme běžně. Má netypický tvar – zakulacený, šestiúhelníkový. Pod slupkou, která je skutečně tvrdá, se skrývá hromada šťavnatých kuliček, kterých je v každém plodu minimálně 600.

Granátové jablko a zdraví

Pojďme však přistoupit k tomu, proč je granátové jablíčko tak zdravé. Granátové jablíčko je z osmdesáti procent tvořeno vodou a zbytek jsou látky, které jsou tělu prospěšné. Mezi těmito látkami najdeme železo, draslík, vlákninu, ale taky i taniny nebo zinek či fosfor. Granátové jablíčko je prospěšné hlavně i díky množství vitaminů, které zde najdeme, a sice vitamin A, vitamin B1, B2 nebo B3 a B9. Mimo jiné posiluje naši imunitu, tudíž najdeme uvnitř i vitamin C a E. ¨

Granátové jablíčko zbavuje tělo škodlivin, zpomaluje proces stárnutí buněk nebo brání proti kornatění tepen či podporuje činnost nervové soustavy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..