Čtení jako způsob, jak osobně růst

Čtení jako způsob, jak osobně růst

Každý podnikatel ví, že pokud chce, aby jeho společnost rostla, musí růst i on sám. Možná se to lehce řekne, ale hůře udělá, ale je to zkrátka pravidlo, které dopomůže k vytvoření prospěšného a prosperujícího byznysu. Pokud toužíte být miliardářem, je třeba, abyste vytvořili společnost, která vám ty miliardy přinese. Jenže taková společnost stojí, když stojíte i vy, roste, když rostete i vy. Je to vaše jakési dítě, o které je třeba se neustále starat. Naštěstí k vašemu osobnímu růstu vám může něco pomoct – můžou vám pomoct knihy.

Už jsme tu psali mnoho článků o tom, jaké knihy jsou dobré si přečíst, abyste získali jakýsi přehled, abyste se poučili z chyb jiných. Existují však ještě nějaké knihy, které by neměl žádný podnikatel přehlédnout.

• The Innovator’s Dilemma

Tuto knihu napsal Clayton Christensen a je inspirována velkým Stevem Jobsem. Pokud i vy milujete příběh muže, který založil skvělý Apple, tak byste si tuto knížku rozhodně měli přečíst. V knize se totiž mluví o tom, proč podnikatelé často selhávají nebo proč po jednom úspěšném výrobku přestávají dále inovovat a proč se spokojují s málem. Podle mnoha čtenářů je právě tato kniha o podnikání tou nejužitečnější, jakou kdy vůbec četli.

• The Warren Buffett Portfolio: Mastering the Power of the Focus Investment Strategy

Název dlouhý jako lidstvo samo, ale kniha tak dlouhá rozhodně není. Je to nahlédnutí do vnitra investiční strategie nejlepšího investora všech dob – Warrena Buffetta. V knize se dočtete o tom, jak vybudujete úspěšné investiční portfolio, jak díky investicím můžete zbohatnout a kam až můžete dostat váš podnik. Je to skvělá kniha, která vám skutečně rozšíří obzory, tím si můžete být zcela jisti.

• Jak si získat přátele a jak působit na lidi

Konečně tu máme i přeložený název knihy od Dala Carnegia. V této knize se dozvíte, jak vlastně jednat s lidmi. Jednání s lidmi je v podnikání velice důležité, proto se to naučte správně, aby vám jednání s lidmi něco přineslo. V knize najdete mnoho ukázek a příkladů – budete se učit od nejlepších, jako byl třeba J. D. Rockefeller nebo Abraham Lincoln.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..