Co prospívá byznysu

Čas o samotě prospívá byznysu

Žijeme v ukvapené době, v níž lidé neustále jenom někam spěchají. Málokdo si najde den sám na sebe, kdy jenom sedí a vnímá své nejbližší okolí. Je škoda, že se tak málo v tomto hektickém světě zastavujeme. Běžní smrtelníci, běžní zaměstnanci si ještě najdou chvilku klidu na takové vnímání svého okolí, ale bohužel podnikatelé často ani nevědí, co to vlastně je – čas o samotě. Mnoho podnikatelů si myslí, že není čas ztrácet čas, ale někdy právě čas o samotě je to, co každý podnikatel potřebuje. Právě čas o samotě totiž může perfektně prospět byznysu. Nevěříte? Zkuste to!

Pokud se na nás v podniku všechno sype, dostáváme se do stresu. V takových situacích nejsme schopni objektivně a racionálně myslet, proto je nejlepší ve stresových situacích nedělat žádná vážná rozhodnutí. Když chceme nějaké takové rozhodnutí udělat, měli bychom si i během hektického dne najít čas na ticho, pokoj a na samotu.

Skvělá je třeba jóga, která nám dokáže to ticho a klid přinést během několika minut. Během jógy se soustředíme jenom na své vlastní dýchání a najednou všechny starosti okolo naprosto zmizí. Je taky nutné dodat, že stejným způsobem funguje i meditace, která nás taky dokáže dostat do stavu bez myšlenek.

Pokud vás však zajímá, proč konkrétně prospívá byznysu čas o samotě, pár důvodů vám přinášíme.

• eliminujete stres

Díky tomu, že budete chvilku sami, si dokonale utřídíte své myšlenky, což znamená, že dokážete perfektně eliminovat stres. Jenom člověk, který je bez stresu, dokáže dělat nějaká rozhodnutí, která by do budoucna jistě ovlivnila chod podniku.

• zlepšíme paměť

I když se to zdá jako banalita, přesto je to tak. Čas o samotě, například někde v přírodě, nám zlepšuje paměť, rozvíjíme tak mozek. V takovém tichu se mozek soustřeďuje daleko více a lépe.

• lépe se poznáváme

Říká se, že bez rostoucího podnikatele nemůže růst ani podnik jako takový. Je třeba se tedy umět vnímat, k čemuž nám vlastně taky pomůže čas o samotě.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.